چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ |۷ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 1, 2020
تصاویری از استهلال ماه مبارک رمضان در قم

حوزه/ مسئول ستاد استهلال خراسان شمالی از اعزام و استقرار هشت گروه استهلال ماه از غروب امروز شنبه (مصادف با ۲۹ ماه مبارک رمضان) برای رؤیت هلال ماه شوال، به مناطق مختلف استان خبر داد.

حجت‌الاسلام حسین عابدینی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، اظهار داشت: گروه‌های استهلال ماه شوال به مناطق مختلف شهرهای این استان اعزام و برای رؤیت ماه مستقر شده‌اند.

وی افزود: بیشتر کارشناسان و اهل‌فن نظرشان این است که غروب امروز شنبه هلال ماه شوال قابل‌رؤیت نیست و ماه رمضان امسال 30 روزه خواهد بود.

حجت‌الاسلام عابدینی گفت: گروه‌های استهلال برای احتیاط و حصول اطمینان خاطر از غروب شنبه اقدام به استهلال می‌کنند تا اگر هلال ماه رؤیت شد و این رؤیت در حدّی بود که برای نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و ائمه جمعه قابل‌اطمینان باشد، اعلام شود.

مسئول ستاد استهلال خراسان شمالی افزود: اگر هم  هلال ماه شوال در غروب امروز رؤیت نشد و قابل‌اطمینان نبود، ماه مبارک رمضان 30 روزه خواهد بود و روز دوشنبه عید سعید فطر است.

حجت الاسلام عابدینی خاطرنشان کرد: اين گروه​ها متشكل از كارشناسان و استادان دانشگاهی هستند كه یک یا دو نفر روحانی نیز جهت تأیید رؤیت هلال این گروه‌ها را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =