چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ | May 27, 2020
حجت الاسلام والمسلمین نبویان

حوزه/ ملت ایران اگر قدرت نداشته باشد حتما مورد حمله قرار خواهد گرفت و کسانی که زمزمه مذاکرات موشکی دارند جز جهالت و خیانت کار دیگری نمی کنند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود نبویان، معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی، طی یادداشتی به نکاتی در مورد حملات کشورهای غربی علیه مردم سوریه پرداخت که بدین شرح است:

بامداد دیروز حملات سه کشور امریکا و انگلیس و فرانسه علیه ملت سوریه انجام شده است. این حملات حاکی از آن است که:

1- هنوز بررسی ادعایی حملات شیمیایی از سوی نهادهای بین المللی آغاز نشده تا ادعای آمریکا بر استفاده دولت سوریه از ان اثبات شود که براساس آن حمله ای صورت گیرد.

2- در طول جنگ تحمیلی علیه مردم ایران کشور آلمان مواد شیمیایی صدام را تامین و صدام آن را  علیه ایران و مردم حلبچه عراق بکار برده؛ اما صدام مورد حمایت آمریکا، فرانسه و انگلستان بوده است.

3- حمله به سوریه با مجوز هیچ سازمان بین المللی نبوده؛ این امر بیانگر آن است كه تنها ملاک و معیار در جهان، قدرت است و بس.

ملت ایران اگر قدرت نداشته باشد، حتما مورد حمله قرار خواهد گرفت و کسانی که زمزمه مذاکرات موشکی دارند جز جهالت و خیانت کار دیگری نمی کنند.

کافی است اندکی قدرت نظامی و دفاعی ملت ایران ضعیف و کاهش یابد؛ در این صورت عربستان نیز به ایران حمله خواهد کرد؛ کما اینکه مشغول حمله به مردم یمن است و اخیرا ایران را نیز تهدید کرده است.

4- همراهی فرانسه و انگلستان با آمریکا نشان می دهد کسانی که در مسیر غلط برجام از آمریکا ناامید شده و به سوی اروپا تمایل پیدا کرده اند همان مسیر غلط را می پیمایند. اروپا با امریکا متحد است. راه حل مشکلات منحصر در رابطه با زورگویان یعنی امریکا و اروپا نیست.

دنیا در این چند کشور محدود خلاصه نشده است. ارتباط با چین و هند و اندونزی و مالزی و سایر کشورهای اسلامی منطقه و نیز کشورهای غیر متعهد و حذف دلار از چرخه مبادلات اقتصادی و کاهش وسیع واردات و راه اندازی کارخانه های تعطیل شده و افزایش تولید داخلی و اعتماد به توان جوانها و متخصصان داخلی مشکلات ما را حل خواهد کرد.

5- این حملات به سوریه جهت دفاع از تروریست هاست تا قدرت مجدد یافته و علیه ملت و دولت سوریه عملیات نمایند.

6- اگر امریکا با همراهی انگلستان و فرانسه علیه سوریه پیروز شوند در مرحله بعد با بهانه دیگر به ایران حمله خواهند کرد؛ از این رو ملت ایران برای حفظ امنیت خود باید از ملت سوریه دفاع کند. اگر مبارزه مدافعان حرم  علیه تروریست ها در سوریه و عراق صورت نمی گرفت امروزه باید در تهران و در مجلس شورای اسلامی و ... با آنها می جنگیدیم.

7- حملات موشکی به سوریه اثبات کرده است که امروز عصر و زمانه موشک است و چقدر سادگی و ابلهانه است که گفته شود عصر موشک گذشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =