شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ | Jul 11, 2020
گرجستان

حوزه/ رئیس آژانس ادیان گرجستان، با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، «آقای زازا واشاگف»، با ابراز خرسندی از دیدار مجدد با رئیس جامعه المصطفی، اظهار امیدواری کرد این دیدارها زمینه ساز تعاملات بیشتر گردد.

وی، ایران و گرجستان را دو همسایه با مشتراکات فراوان و تعاملات گسترده دانست و ابراز داشت: ارتباط میان گرجستان و ایران در سال های اخیر توسعه یافته و ارتباط فرهنگی و اقتصادی بسیار خوبی میان دو کشور برقرار است.

رئیس آژانس ادیان گرجستان، با اشاره به حمایت دولت این کشور از پیروان ادیان مختلف، یادآور شد: ده درصد جمعیت گرجستان مسلمان هستند و خوشبختانه میان شیعیان و اهل سنت وحدت خوبی برقرار است و دولت گرجستان نیز توجه و حمایت زیادی نسبت به آنان دارد.

وی با اشاره به کمک های مالی دولت گرجستان به اقلیت های مسلمان این کشور، گفت: دولت گرجستان تاکنون با همکاری شهرداری ها، چندین مسجد را بنا نموده و مقامات دولتی در مراسمات مذهبی مسلمانان حضور می یابند.

آقای واشاگف، ارتباط میان کلیسا و اداره مسلمانان گرجستان را بسیار مثبت ارزیابی کرد و از برگزاری کنفرانس سالانه میان ادیانی در گرجستان با حضور علمای ادیان مختلف خبر داد.

رئیس آژانس ادیان گرجستان در پایان ضمن دعوت از رئیس المصطفی برای سفر به گرجستان، خواستار افزایش تعامل میان نمایندگی جامعه المصطفی با اداره مسلمانان این کشور شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8