پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 1, 2020
در سال ۲۰۱۷، بیش از نیمی از مساجد سوئد مورد هدف حمله قرار گرفتند

حوزه/ بر اساس گزارشی که توسط متیوس گاردل یک محقق سوئدی از دانشگاه اوپسالا تهیه شده، نزدیک به ۴۰ مسجد در سوئد در سال ۲۰۱۷ میلادی مورد حمله یا تخریب قرار گرفته اند و حملات به برخی مساجد متعدد بوده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از thelocal، یک گزارش جدید منتشر شده توسط یک محقق سوئدی نشان می دهد که تقریبا 40 مسجد در کشور سوئد در سال گذشته میلادی مورد حمله قرار  یا تخریب اموال گرفته است که گفته می شود به برخی از این مساجد بیش از 10 مرتبه حمله صورت گرفته است.

گزارش تهیه شده توسط متیوس گاردل از دانشگاه اوپسالا بر اساس نظرسنجی های ارسالی به 173 سازمان اسلامی و مسجد در سوئد که از میان آن ها 106 پاسخ دریافت شده ؛ تهیه شده است. براساس آمار به دست آمده بیش از نیمی از مساجد (59%) اعلام کرده اند که به نوعی مورد حمله فیزیکی قرار گرفته است.38 مسجد اعلام کرده اند که در سال 2017 حمله فیزیکی متحمل شده اند و برخی از آن ها اعلام کرده اند که چندین مرتبه حملات تکرار شده اند. انواع این حملات  شامل آتش سوزی، تلاش برای آغاز آتش سوزی، پرتاب سنگ، خسارت اموال و شعارنویسی های روی دیوار بوده اند.

مکس استکهلم از آژانس سوئدی برای حمایت از اجتماعات مذهبی که بودجه تهیه این گزارش را فراهم کرده گفت: این اساسا یک تهدید برای آزادی مذهب است که در قانون اساسی سوئد به آن اشاره شده و  عموم مردم موظف به دفاع از آن هستند.

گفتنی است اوایل امسال امام جماعت مسجد مرکزی استکهلم گفته بود که ساختمان این مرکز اسلامی تا کنون و در سال 2017 میلادی 22 مرتبه مورد حمله خرابکاران قرار گرفته است، این درحالی است که ژانویه سال گذشته صلیب های شکسته با اسپری رنگ بر روی نمای بیرونی این مسجد کشیده شده بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8