سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ | Sep 29, 2020
صحیفه سجادیه

حوزه/ رئیس مؤسسه فیض عام حيدرآباد هند از آمادگی اين مؤسسه برای تأسیس مجمع صحیفه سجادیه با کمک خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»؛ محسن آشوري، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگي ایران در حیدرآباد هند با افتخار حسین، رئیس مؤسسه فیض عام(بهره‌های روشنفکر حیدرآباد) ديدار كرد.

افتخار حسین در اين ديدار درباره فعالیت‌های اين مؤسسه اظهار كرد: مؤسسه فيض عام حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت و همچنین حمایت مالی از دانشجویان تا پایان تحصیلات دانشگاهی را به صورت وام قرض‌الحسنه به عهده دارد.

وي افزود: فعالیت‌های این مؤسسه علاوه بر حمایت مادی، شامل حمایت معنوی هم مي‌شود که در اين راه مجمع نهج‌البلاغه تأسیس و راه‌اندازی شده تا مفاهیم بلند این کتاب ارزشمند در کشور هند نهادینه شود.

در ادامه محسن آشوری، وابسته فرهنگی کشورمان نکاتی درباره اهمیت خطبه‌ها و نامه‌های امام علی(ع) كه در نهج‌البلاغه منتشر شده، بیان کرد و این کتاب را نجات‌دهنده و چراغ راه مسلمانان و همچنین تمام انسان‌ها دانست.

در پايان اين ديدار افتخار حسین، آمادگی مؤسسه فيض عام را برای تأسیس مجمع صحیفه سجادیه با کمک خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد هند اعلام کرد.

گفتني است؛ بهره‌های روشنفکر مرکب از افراد تحصیلکرده در مقاطع عالی تحصیلی هستند و برخلاف نگاه سنتی بهره‌ها، نگاه منطقی و عقلانی به مسائل اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی دارند. مؤسسه فیض عام یکی از مؤسسات زیرمجموعه تشکیلات بهره در حیدرآباد هند است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8