جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
دهلیز انتظار

حوزه/ دهلیز انتظار؛ اثر حمید حسام پس از مدتها چشم انتظاری توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» دهلیز انتظار، روایت داستانی از تنهایی و رهایی یک فرمانده خسته و زخمی است در عملیات کربلای چهار.

فرمانده گردان پیاده ای که در میان ده ها قایق، تنها قایق او به مدد غواص های خط شکن در آنسوی اروند میرسد و بعد از یک روز نبرد در ساحل عراق  با اصرار برادر خود صمد که زخمی شده بود مجبور به بازگشت شده و به ناچار داخل یک کشتی در فاصله ای نزدیک به ساحل دشمن پنهان شود.

حمید حسام متولد سال ۱۳۴۰ هجری شمسی، نامی‌آشنا در عرصه خاطره نگاری و داستان دفاع مقدس است. وی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است که سابقه معاونت ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را نیز در کارنامه دارد.

حمید حسام با کتاب «غواص ها بوی نعنا می دهند» که نوعی خاطره نگاری در حوزه ادبیات دفاع مقدس است،  به جامعه ادبی معرفی شد.

«غواص ها بوی نعنا می دهند» اولین اثر از حمید حسام است که همزمان با  سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توسط انتشارات شهید کاظمی تجدید چاپ شده  است.

مجموعه داستان های کوتاه «دهلیز انتظار» اثر دوم این نویسنده تواناست که پس از مدتها چشم انتظاری در این انتشارات به چاپ رسیده است. همپنین  این اثر فاخر قبلا به قلم اسماعیل اریب به انگلیسی ترجمه و منتشر شده است.

برشی از کتاب:

کشتی تا گلو میان گل نشسته بود، اما با همه سنگینی اش مثل پر کاهی روی دست های اروند بود. امواج سینه می کشیدند و کوهه کوهه خودشان را می کوبیند روی بدنه زنگ زده پوسیده اش.

کم کم آب از دیواره کشتی بالا می کشید، به جان سوراخ ها می افتاد، سر ریز می شد و زانو های زخمی ستار را در خود فرو می بلعید. باید بیرون میزد به هر طریق ممکن.

ماندن در کشتی، بیخ گوش عراقی ها، مرگ تدریجی بود. گل های خشک شده ی دور پلک ها و مژه هایش را با پشت دست ریخت. با زحمت تن زخم دارش را تا یک سکوی آهنی بالا کشید و از دهلیزی که موشک آر.پی.جی میان سینه کشتی انداخته بود، سر به بیرون برد...

 کتاب داستانی دهلیز انتظار به قلم توانای حمید حسام در قطع رقعی و 64 صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

علاقمندان جهت تهیۀ این کتاب می توانند از طریق سایت manvaketab.ir با 20 درصد تخفیف، اقدام کنند.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =