پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ | Feb 25, 2021
هفته دولت

حوزه/ فرماندار شیراز به آغاز هفته دولت اشاره کرد و گفت: در هفته دولت شاهد افتتاح 126 پروژه بااعتبار 458 میلیارد تومان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، محمدرضا امیری،  صبح امروز در دیدار جمعی از اعضای مدیران شهری با حجت‌الاسلام‌والمسلمین دژکام نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز که در دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان برگزار شد، با اشاره به ارائه گزارشی از پروژه‌هایی که در هفته دولت افتتاح خواهد شد، اظهار داشت:

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر، افزود: برای کارکنان نظام مقدس اسلامی افتخاری است که به سیره و روش این شهیدان والامقام اقتدا کنند.

فرماندار شیراز بابیان اینکه تذکرات موجب رشد و پویایی و جلوگیری از انحرافات است، تصریح کرد:

وی عنوان کرد: علی‌رغم اینکه در ابتدای سال پیش‌بینی‌شده بود که سال خوبی را برای هم استانی‌ها و مسافران داشته باشیم، اما اتفاقی که در دروازه قرآن افتاد بسیار ناگوار بود که هنوز در مجموعه فرمانداری در بازسازی مناطق، درگیر این موضوع هستند.

امیری در ادامه اضافه کرد: بخشی از وقت دستگاه‌های دولتی درگیر موضوع سیل بود، بخش دیگری درگیر هشدارهایی پیرامون آتش‌سوزی از رویش علف‌زارها بود که متأسفانه آتش‌سوزی کهمره نیز رقم خورد، البته پیش از آتش‌سوزی واقعه کهمره کاهش آمار آتش‌سوزی را داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: واقعیتی است که در مباحث اجتماعی وارد جنگ هستیم، اکنون در جنگ اقتصادی هستیم که انتظار می‌رود همه دستگاه‌ها در این موضوع کمک کنند، در مسائل اجتماعی نیز دغدغه‌هایی وجود دارد اما علی‌رغم همه مسائل و مشکلات دولت ارائه خدمات خود را با کمبود اعتبارات متوقف نکرده است.

فرماندار شیراز به آغاز هفته دولت نیز اشاره کرد و بیان داشت: روز نخست آغاز هفته دولت را با تجدید بیعت با شهدا آغاز کرده‌ایم که پس‌ازآن چند پروژه شهری نیز افتتاح شد، در هفته دولت شاهد افتتاح 126 پروژه بااعتبار 458 میلیارد تومان خواهیم بود.

وی با اشاره به افتتاح دیگر پروژه‌ها در هفته دولت ابراز کرد: در حوزه خدمات بهداشت درمانی چندین مرکز سلامت ازجمله مرکز سلامت گلستان بااعتبار 6 میلیارد و 200 میلیون تومان به بهره‌برداری خواهند رسید، همچنین در حوزه ورزش پروژه‌هایی بالغ‌بر 3 میلیارد تومان نیز افتتاح خواهد شد.

امیری از افتتاح پروژه 270 میلیاردی دولت در بخش مسکن خبر داد و افزود: افتتاح و بهره‌برداری از بخش مسکن نیز در روز گذشته انجام شد، همچنین در بخش گازرسانی نیز گاز روستاهای رزقان در این هفته به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در پایان بیان کرد: در موضوع رونق و تولید و اشتغال که در موضوع آمار نرخ بیکاری در رده‌های آخر سایر استان‌ها قرار داشتیم، امسال نیز نرخ بیکاری استان به حدود 7 رسیده است در حوزه شهرستان شیراز نرخ بیکاری به 8.9دهم کاهش پیداکرده که این رتبه در سال‌های گذشته بسیار بالاتر بود و با اقداماتی که در حوزه رونق تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری انجام‌شده است این آمار کاهش‌یافته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8