سه‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ | Jul 7, 2020
صفایی بوشهری

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بیش از 153 هزار متر زمین برای حوزه علمیه استان ساخته شده است، گفت: به زودی استان بوشهر در عرصه حوزوی خودکفا می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیران مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر اظهار داشت: عالم دینی شدن یک سری الزاماتی دارد که مهمترین آنها داشتن اخلاص است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در بیان معنای اخلاص گفت: اخلاص به معنای این است که کارها خدایی باشد و برای خدا انجام شود و ذره ای از آن بوی دنیا ندهد؛ اخلاص منبعث از ایمان و تقوا و طبق دستورات خداوند است که در نهایت آن صداقت باشد.

وی افزود: در گام بعدی باید این محصول را در خدمت مکتب اهل بیت(ع) و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با هدایت مقام معظم رهبری گذاشت.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری، تاریخ روحانیت استان بوشهر را پرافتخار توصیف کرد و گفت: متاسفانه تاریخ فوق العاده استان بوشهر به علل مختلف مخفی مانده است و شاید بیش از صدها کتاب تاریخ علمی قوی در قدیم توسط بزرگان و علمای بوشهر همچون آل عصفور و بلادی بوشهری نوشته شده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در آن زمان علمای بوشهر تحت فشار سیاسی بیگانگان بودند، گفت: انگلیس به برخی علما به اسم دارو، سم می داد و به آنها تزریق می کردند، اما حتی در چنین شرایطی روحانیت بوشهر همیشه سرافراز بود.

وی با بیان اینکه روحانیت بوشهر همیشه سرافراز بوده است افزود: عالم بودن، مجاهدن بودن، داشتن فضل و مهمتر از همه متخلق بودن از ویژگی های بارز علمای این استان است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری ادامه داد: حدود بین سال های 43 تا 45 هجری شمسی حوزه استان دچار رکود شد، اما در این سال های اخیر با عنایت خداوند حوزه استان بهتر از سابق احیا شد و در حال حاضر بر اساس چشم انداز و افق 1404 که ترسیم شده، استان بوشهر به 85 درصد موفقیت رسیده است.

وی با بیان اینکه بیش از 153 هزار متر زمین برای حوزه علمیه استان ساخته شده است گفت: به زودی استان بوشهر در عرصه حوزوی خودکفا می شود و بر اطراف خود به ویژه بر جنوب کشور و حوزه خلیج فارس تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه به زودی حوزه بوشهر برای کشور کتاب درسی خواهد نوشت، گفت: در سال های اخیر به همت طلاب و روحانیت و نیز مسئولان، حوزه ها رونق گرفته و تاثیرگذار است.

وی اخلاص، ایمان، تقوا و اخلاق را الزامات طلبگی دانست و گفت: در کنار اینها تلاش و جدیت و دل به کار دادن بسیار مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با تقدیر از تلاش های حجت الاسلام آقامیری مدیر سابق مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر، این روحانی را شخصیتی تلاشگر و مجاهد توصیف کرد.

وی همچنین با تبریک انتصاب حجت الاسلام آذرشب به سرپرستی مدرسه علمیه امام خمینی(ره)، برای او آرزوی موفقیت کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8