چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 27, 2021
کد خبر: 866041
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
زمان لرزه

حوزه/ رمان «زمان لرزه» اثر کورت ونه گات توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه  رمان «زمان لرزه» اثر کورت ونه گات که از ناشران موفق شهر قم است، توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شد.

زمان‌لرزه آخرین اثر کورت ونه‌گات، نویسندۀ بزرگ دوران ماست. این رمان برای تمامی آثار ونه‌گات نقش وصیت‌نامه را دارد.

ونه‌گات پس از این کتاب، رسماً اعلام کرد که زین‌پس دیگر رمانی نخواهد نوشت و این رمان نقطۀ‌ پایان فعالیت‌های داستانی‌اش خواهد بود.

این رمان روایتگر لرزش زمان است. همه‌کس و همه‌چیز از ۱۳ فوریۀ ۲۰۰۱ به ۱۷ فوریه ۱۹۹۱ بازمی‌گردد. افراد آینده‌شان را ـ که همان گذشته‌شان بوده ـ می‌دانند؛ اما قادر به تغییر آن نیستند. در این 10 سال مجبورند کارهایی که قبلاً انجام داده‌اند را دوباره تکرار کنند تا دوباره به سال ۲۰۰۱ بازگردند و اختیارشان را بازگردانند.

زبان ونه‌گات طنز است. تصاویر بدیع و زیبایی از خانواده‌اش، مردم آمریکا، سیاست‌مداران، دانشمندان و…خلق کرده است. بیانی بسیار روان دارد. زیبا و دل‌پذیر می‌نویسد. ناگهان از موضوعی به موضوعی دیگر می‌پرد یا جامپ‌کات می‌کند. نگاهش موشکافانه است و با ریزبینی مسائل را نقد می‌کند.

کورت ونه‌گات از معدود نویسندگانی است که در عصر حاضر، رمان‌هایش شهرت جهانی دارد و نه‌تنها در آمریکه، بلکه در سرتاسر جهان از رمان‌هایش استقبال می‌شود. این دورگۀ آمریکایی‌آلمانی علاوه‌ بر نقد جامعۀ خویش، تلاش می‌کند تا غیرانسانی بودن پدیده‌هایی همچون جنگ، بمب اتم و فروپاشی نهاد خانواده را با زبانی طنز بیان کند. ازاین‌رو ونه‌گوت هیچ حدومرزی ندارد و استقبال گسترده از آثارش در ایران و دیگر نقاط جهان، بر این نکته صحه می‌گذارد.

این کتاب با قیمت ۳۵ هزار تومان در هزار نسخه ۳۱۲ صفحه ای منتشر شده است.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8