چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 5, 2020
حجت الاسلام والمسلمین سید صادق محمدی

حوزه/مسئول انجمن اصول فقه حوزه گفت: باید یک روزی را به نام علم اصول در نظر گرفته و آن را نام‌گذاری کنیم، البته این درخواست مورد تأیید و تأکید مراجع عظام قرارگرفته است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید صادق محمدی امشب در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال علامه طباطبایی که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشت: برخی از مباحث اصولی در کتب اصول یا بحث نشده یا این‌که حق آن برآورده نشده است.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که در اصول بحث نشده سیاق است، تفسیر المیزان به نظر می‌آید یک عنوان دیگری هم می‌تواند داشته باشد و آن‌هم تفسیر سیاقی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی ادامه داد: اصولی‌ها تعریف دقیقی ارائه نداده‌اند و تنها شهید صدر و مرحوم مظفر درزمینهٔ سیاق بحث کرده‌اند اما در این میان مرحوم آیت‌الله بروجردی سیاق درآیات قرآن را قبول ندارد که باید موردبحث قرار گیرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجمن اصول فقه اظهار داشت: 5 حلقه‌ای علمی در انجمن وجود دارد و از ابتدا با منویات مراجع عظام حرکت خود را شروع کرده‌ایم و تاکنون در این جهت خطایی صورت نگرفته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی بابیان این‌که اولین و دومین کرسی نظریه‌پردازی حوزه را این انجمن برگزار کرده است، تأکید کرد: علاوه بر این اولین کنگره علمی آیت‌الله بروجردی نیز توسط این انجمن برگزار شد که نشان‌دهنده‌ای توجه انجمن به مباحث مختلف و همچنین نظرات علما و بزرگان است.

وی ادامه داد: تاکنون مقالات متعددی در عرضه‌های مختلف داشتیم و از آثار مکتوب هم بی‌بهره نبودیم به‌طوری‌که دو جلد از مقالات چاپ‌شده است و علاوه بر این هر 14 روز یک نشست علمی یا میزگرد در طی سال برگزار کرده‌ایم.

مسئول انجمن اصول فقه حوزه ابراز داشت: باید یک روزی را به نام علم اصول در نظر گرفته و آن را نام‌گذاری کنیم، البته این درخواست مورد تأیید و تأکید مراجع عظام قرارگرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8