شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ | Oct 31, 2020
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی

حوزه/ رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: تنها راهی که انسان می تواند با پناه بردن به آن خود را از شیطنت ها و لغزش ها مصون کند، نماز است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از گرگان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، امروز پنجشنبه در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گرگان اظهار داشت: طبیعت و سرشت انسان نیازمند برقراری ارتباط با خدا است که این رابطه در پرتو نماز به عنوان رمز حیات طبیه و صراط مستقیم شکل می گیرد.

وی بیان کرد: اگر چه اقامه نماز از خانه آغاز می شود، اما همه بخش های جامعه اسلامی مانند مدرسه، دانشگاه، ادارات و هر کوی و برزن باید جلوه گاه این ارتباط الهی و معنوی باشد.

رئیس قوه قضائیه افزود: مساجد خانه های خدا در زمین و مرکز ارتباط با خالق است که اگر ارتباط انسان با خدا حتی برای یک لحظه قطع شد زمینه سقوط و از بین رفتن انسان و همه وجودش فراهم خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: علاوه بر آن، تداوم اقامه نماز می تواند منجر به برقراری عدالت در جامعه شده و انسان های عادل را به طرف عدالت رهنمون کند.

وی گفت: اگر در جامعه مشکلاتی مانند آسیب های اجتماعی، کمبودهای اقتصادی و سیاسی و فرهنگی داریم باید بدانیم که از خدا غافل شده ایم که توجه بیشتر به نماز این مشکلات را تا حد زیادی برطرف خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه افزود: حقیقت نماز می تواند جامعه را از تهدیدات مصون کرده و فرد، جامعه، اقتصاد، سیاست، قضا و حکمرانی را در مسیر راستی و عدالت قرار دهد.

وی ادامه داد: اقامه نماز مانع حکومت ظالمین بر ممالک اسلامی می شود و یکی از پیام ها و اهداف اجرای این فریضه، نفی هر گونه ظلم و ستم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: به دلیل نقش موثر اقامه نماز در بخش های گوناگون جامعه، اجرای آن در مساجد، ادارات و مدارس کشور باید بیش از پیش گسترش یافته و جدی گرفته شود.

وی به گسترش فضای مجازی در جوامع و خانواده ها اشاره کرد و گفت: آسیب های ناشی از رواج این پدیده، جامعه را رنج می دهد، اما با گسترش نماز می توان مسائل اخلاق و تهدیدات ناشی از ارتباطات دیجیتالی را به فرصت هایی برای مصون سازی جوانان و خانواده ها تبدیل کرد.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: باید بپذیریم که جوانان و دختران و پسران را نمی توان از فضای مجازی جدا کرد، چرا که این فناوری همه لایه ها و زوایای زندگی را در برگرفته و به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: هیچ اختراعی مانند فضای مجازی با این سرعت در خانواده ها و انسان معاصر نفوذ نکرده که تنها راه مصون سازی این تهدیدات علاوه بر مدیریت فضای مجازی، گسترش ارتباط با خدا و نماز است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: در پرتو نماز علاوه بر صیانت بخشی انسان های متزلزل، غیبت، دروغ، ظلم و دست اندازی به حقوق و اموال بیت المال کاهش خواهد یافت.

وی گفت: ظلم به خدا، ظلم به خود، ظلم به دیگران و ظلم به هستی و طبیعت جامعه را تهدید می‌کند و برای برقراری تعادل در این چهار زاویه باید بر اساس عدالت عمل کنیم.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: ممکن است فردی در اداره با حضور بازرس و ناظر کار خود را به درستی انجام دهد، اما اگر می خواهیم در خلوت هم افراد از  خطا و تخلف و دست اندازی دوری کنند باید نماز را بیش از همیشه در جامعه رواج دهیم .

وی به تلاش های قوه قضاییه برای اجرای عدالت در جامعه اشاره کرد و گفت: گسترش معنویت و اخلاق بسیاری از جرم ها و آسیب های اجتماعی را کاهش خواهد داد که راه حل آن توجه به خدا، معنویت و نماز است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: فقر محصول بی عدالتی و ناشی از قوانین ناعادلانه در جوامع بشری است که اگر این قانون ها بر اساس آموخته های اجتماعی و الهی باشد بسیاری از این بی عدالتی ها حل می شود که در پرتو نماز می توان جامعه را مصون سازی کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نظرات

  • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
    0 0
    سلام، امروز همه خبرگزاریها از جمله خودتان هماهنگ بحث استیضاح ها را بایکوت کرده اید! چرا؟ اگر داستان استیضاح ها یک جرکت انفعالی در مقابل حوادث بود حتما باید پیگیری شود و به نتیجه هم برسد و وزاری بی صلاحیتی همچون زنگنه برکنار شوند وگرنه امید مردم به اصلاح و مقابله با فساد موجود در سیستم مدیریتی کشور از طرق قانونی بیش از پیش از بین می رود و توجیه برای بی قانونی در اختیار ضد انقلاب قرار می گیرد. بخاطر گل روی یکی دو نفر و روابط شخصی کل کشور نباید در مخاطره قرار گیرد. این داستان استیضاح اگر بازی هم بوده باید تا آخر ادامه پیدا کند و نتیجه بازی به نفع مردم شود. باید بخاطر کشور! حتی اگر فرض شود وزرا صلاحیت هم دارند(که قطعا ندارند) هیچ اشکالی ندارد بخاطر مصالح کشور قربانی شوند. برای انتشار ننوشتم
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8