چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 27, 2021
نماینده ولی فقیه در استان همدان

حوزه/ امام جمعه همدان گفت: مبلغ طرح امین هر روز با دانش آموزان ارتباط دارد، و این ارتباط می تواند اثرات تربیتی بهتری را در بین دانش آموزان ایجاد کند، در حالی که برای حضور موقتی و چند روزه مبلغان در مناسبت های مختلف، خروجی چندان زیادی را نمی توان متصور شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی، ظهر امروز در کارگره مشترک حوزه و آموزش و پرورش با بیان اینکه با افزایش سهمیه استان در طرح امین دست استان بازتر خواهد بود، اظهار داشت: آنچه بسیار در اجرای طرح امین ضرورت دارد، نظارت قوی بر خروجی های این طرح است.

وی افزود: افرادی که در این طرح مشغول هستند، باید بررسی شود که برآیند کارهای آنان چه بوده و به درستی و دقت عملکرد آنها مورد ارزیابی قرار گیرد.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های موجود به درستی استفاده کنیم، یادآور شد: می توان دوره‌هایی را برای طلاب حاضر در این طرح برگزار کنیم تا به نتیجه مطلوب خود برسیم.

وی تصریح کرد: کار در این زمینه، دارا بودن روحیه، هنر و فهم زبان دانش آموزان را نیاز دارد و لذا برای رسیدن به این شرایط نیازمند گزینش و ارزیابی اولیه نیروها هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان بهره برداری از دستاوردهای طلاب موفق را بسیار مثمر ثمر عنوان کرد و گفت: ضرورت آموزش نحوه ارتباط طلاب با نوجوانان، بر کسی پوشیده نیست، بنابراین نباید نسبت به این موضوع غفلت بورزیم.

وی اثر گذاری مبلغان طرح امین را بیشتر از حضورهای مناسبتی مبلغان دانست و ابراز داشت: مبلغ طرح امین هر روز با دانش آموزان ارتباط دارد، و این ارتباط می تواند اثرات تربیتی بهتری را در بین دانش آموزان ایجاد کند، در حالی که برای حضور موقتی و چند روزه مبلغان در مناسبت های مختلف، خروجی چندان زیادی را نمی توان متصور شد.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی خواستار ایجاد سیستم ارزیابی مبلغان شد و گفت: قطعا اگر اقدامات مبلغان مورد ارزیابی قرار گیرد، و افرادی که موفق هستند مورد تقدیر قرار گیرند، نه تنها مجموعه بلکه در بین دانش آموزان نیز اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

وی به حضور دانش آموزان در نمازهای جمعه نیز اشاره کرد و گفت: اگر قرار است که دانش آموزان به نماز جمعه بیایند بهتر است که با واگذار کردن مسئولیت‌های مختلفی در نحوه اجرای نماز جمعه، آن‌ها را هم دخیل کنیم، چرا که احساس مسئولیت در دانش‌آموزان، زمینه ساز ارتباط بهتر با نماز جمعه خواهد بود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در برخی از روستاها روحانی وجود ندارد، ابراز داشت: اگر شرایطی فراهم شود که معلم‌هایی را از حوزه جذب کنیم و به روستاها بفرستیم، با این کار هم کار آموزش و پرورش از نظر حضور معلم انجام خواهد شد و هم کار روحانیت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8