پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 1, 2020
دیدار رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه با آیت الله باکویی

حوزه/ رئیس و عضو هیئت مدیره مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با آیت الله باکویی، استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجج اسلام و المسلمین ربانی رئیس و رحیمیان عضو هیئت مدیره مرکز خدمات و آقای نیکزادیان مدیر کل امور استان های این مرکز با آیت الله باکویی، از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم، عیادت کرده و از سال‌ها تلاش وی در تربیت شاگردان مکتب امام جعفر صادق(ع) قدردانی کردند.

آیت‌الله زین‌العابدین باکویی فرزند آیت‌الله اسحاق باکویی در سال ۱۳۱۹ هـ .ش در یکی از روستاهای توابع فریدون‌کنار متولد شد. وی پس از گذراندن دوره ابتدایی در زادگاهش و قم به تحصیل علوم دینی روی‌ آورد.

آیت‌الله باکویی مقدمات را نزد بزرگانی چون شیخ ابوالقاسم نحوی، شهید صدوقی، آقای اعتمادی، آقای حسینی و آقای ستوده فرا گرفت. سپس در دروس سطح شرکت کرد و از محضر آیات عظام مشکینی و سلطانی طباطبایی بهره برد. وی در طول تحصیل، از تدریس نیز غافل نبود.

مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی، بیش از ۵۰ سال تدریس در حوزه علمیه، تألیف، تبلیغ احکام اسلام، امامت جمعه، تشکیل و تأسیس حوزه علمیه و کتاب‌خانه، از جمله فعالیت‌های آیت‌الله باکویی هستند.

انتهای پیام/۳۱۳/۳۰

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8