چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ |۲ رجب ۱۴۴۱ | Feb 26, 2020
حجت السالام عابدینی

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در جلسه شورای اداری استان قزوین گفت: امثال سردار سلیمانی سرمایه های بزرگ امنیت جهانی به حساب می آیند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای اداری استان قزوین که در سالن جلسات استانداری  برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید قاسم سلیمانی‌، اظهارداشت: براساس آیات قرآنی با مشاهده اتفاقاتی که در زمینه شهادت سردار سلیمانی رخ داد می توانیم به این نتیجه برسیم که خداوند متعال به مومنان و مسلمانان نوید عزت، پیروزی، سربلندی و موفقیت در مقابل دشمنان داده است.

وی با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی قلب های تمام مسلمان جهان و مردم نقاط مختلف دنیا را به یکدیگر نزدیک کرد، افزود: پیامد حضور مردم با عمق وجود خود، یوم اللهی را در ۲۲ بهمن به وجود آورده و پیروزی  را نصیب مسلمانان و مومنان و شکست را برای دشمنان به وجود آورد که این مهم نشان دهنده اهمیت وحدت و انسجام مردم بر روی موضوعات دینی است.

 حجت الاسلام والمسلمین عابدینی عنوان کرد: سردار سلیمانی عامل پیوند دل‌های همه کسانی که در سراسر جهان به انسانیت فکر می کنند، شد و وحدت و انسجام توحیدی و الهی را به ارمغان آورد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: امثال سردار سلیمانی سرمایه های بزرگ امنیت جهانی و بین المللی هستند و نباید ایشان در جغرافیای ایران محدود کنیم چرا که امنیت جامعه جهانی به چنین کسانی نیازمند است‌.

امام جمعه قزوین با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، تصریح کرد: براساس آیات قرآن کریم امانت را باید به اهل خود رساند و هنگامی که صحبت از امانت می شود اهلیت حفظ امانت هم مطرح است و علاوه بر ایمان و  موضوعات اعتقادی، تعهد و تخصص هم مطرح می شود.

وی بیان کرد: هنگامی که به یوسف پیامبر گفتند که تو امانت دار هستی و به همین دلیل امکاناتی را در اختیار تو قرار می دهیم، یوسف در پاسخ به آنها گفت که من را خزانه دار کنید چرا که من "حفیظ" و "علیم " هم هستم‌ و توانایی اداره امور مختلف را دارم.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی افزود: در دوران حاضر مسئولیتی به عهده ما گذاشته شده و باید تا قیامت همواره پاسخگوی این اختیارات و امکاناتی که در دست ما سپرده شده است باشیم که این مهم نشان دهنده اهمیت اختیارات و امکاناتی است که بر عهده ما گذاشته شده است.

امام جمعه قزوین گفت: اگر با تخصص ناچیز و اندک مسئولیتی را تحویل گرفتیم که دیگری می توانست خدمات بیشتری را انجام بدهد در این شرایط باید پاسخگو باشیم و این شرایط حتی در زمانی هم که صادقانه مسئولیتی را تحویل میگیریم ولی توان اجرای آن را نداریم هم تصدیق می کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به دغدغه های که مردم و مسئولان در زمینه بودجه دارند، عنوان کرد: باید یک بررسی مناسب در زمینه مالیات، درآمد زایی و بودجه استان صورت گیرد تا بدین وسیله مشخص شود که استان در این زمینه ها در چه جایگاهی قرار دارد، و دغدغه ها و مطالبات مردم در این موضوعات تحقق یابد.

وی با اشاره به اینکه رتبه استانی قزوین باید در زمینه بودجه افزایش یابد، خاطرتشان کرد: البته در این زمینه موضوعات و مشکلات مختلفی وجود دارد ولی باید با بسیج همه امکانات و نیروها بتوانیم بودجه این استان را افزایش داده و مشکلات استان را با سرعت بیشتری برطرف کنیم.

 حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به انتقاداتی که مردم در زمینه مالیات دارند، بیان کرد: مردم در موضوع مالیات نسبت به کسانی که اداره مالیات توان اخذ مالیات از شرکت ها و اشخاص پر درآمد کشور را ندارند گلایه دارند که این مشکل باید هرچه سریعتر برطرف شده و سازوکارهای لازم اتخاذ شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =