شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ |۱۰ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 4, 2020
کرونا

حوزه/ حوزه علمیه خواهران استان فارس آمادگی خود را برای حضور در کنار بیماران و هرگونه مشایعت تا گذر از این بحران را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حوزه علمیه خواهران استان فارس طی بیانیه ای برای حضور در کنار بیماران ویروس کرونا اعلام آمادگی کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

قُلْ لَنْ یُصِیبَنَا إِلَّا مَا کَتَبَ اللَّهُ لَنَا هُوَ مَوْلَانَا ۚ وَعَلَی اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ(51/توبه)

بگو هیچ حادثه ای برای ما رخ نمی دهد مگر آنچه خداوند برای ما نوشته و مقرر داشته ومومنان باید تنها بر خدا توکل کنند.

 دین مبین اسلام هرتهدیدی را تبدیل به فرصتی شگفت انگیز برای وصول به غایت اعلی و طی در طریق معرفت الهی نموده است.

بیماری را فرصتی بی نظیر برای اتصال وصف ناپذیر با خداوند می داند مراقبت های معنوی از بیمار نیز همواره فرصتی برای خدمت سایر سالکان الهی است.

بی شک رمز موفقیت ایرانیان در جریان انقلاب اسلامی ریشه های مذهبی است که موجب تعمق و غنای انقلاب گشته و همین روحیه خدامحوری باعث گذران آسان مشکلات و مصائبی است که دشمنان دیرین با بزرگنمایی ها اشاعه شایعات درصدد ایجاد یاس و ناامیدی در مردم هستند این بار نیز با تدبر و تمسک به روش علمای سلف میتوان بار دیگر زمستان را مبدل به فصل رویش نمود و این امر جز درسایه توجه به عناصر بنیادین پیروزی یعنی توکل بر خداوند حنان و صبر جمیل که پاداش غیر قابل احصائی برای صابران وعده گشته است و همدلی و همراهی همه اقشار میسر نیست.

شیوع بیماری کرونا یکی از ساده ترین مصائبی است که از ابتدای انقلاب با همان وحدت کلمه می توانیم به آسانی از آن عبور کنیم.

بدین وسیله حوزه های علمیه خواهران استان فارس آمادگی خود را برای حضور در کنار بیماران و هرگونه مشایعت تا گذر از این بحران را اعلام نموده و همه مردم همیشه سرافراز را دعوت به صبر و آرامش می نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =