پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 2, 2020
سومین مسجد بزرگ آلمان نامه حاوی پودر ناشناس دریافت کرد

حوزه/ مسجد فاتح در برمن آلمان، سومین مسجد بزرگ این کشور روز شنبه نامه ای حاوی پودر ناشناخته دریافت کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی صباح، مسجد فاتح در برمن آلمان، سومین مسجد بزرگ این کشور روز شنبه نامه ای حاوی پودر ناشناخته دریافت کرد.

نیروهای امنیتی پلیس و ماموران آتش نشانی به محل اعزام شده اند تا مشخص کنند که آیا پودر خطرناک است یا خیر. که پس از پایان آزمایشات معلوم شد پودر بی ضرر است.

گذشته از پودر ، پاکت نامه حاوی متن تهدیدآمیزی بود که پلیس آن را به عنوان «تهدید راست  افراطی» شناسایی کرده است. پلیس گفت که این نامه از طریق پست  ارسال شده است و تحقیقات  برای شناسایی فرد ارسال کننده نامه آغاز شده است.

وحیت بیلمیز، معاون رئیس فدراسیون اسلامی برمن گفت: والدین 250 کودک که در دوره هفتگی قرآن شرکت می کنند بسیار نگران بودند.

بیلمز افزود: ما این عمل را علیه جامعه خود به شدت محکوم کرده و ابراز انزجارمان را اعلام می کنیم.

وی همچنین از اقدام سریع پلیس قدردانی کرد.

گفتنی است مسجد فاتح، متعلق به یک سازمان اسلامی با نام نمای جامعه ملی اسلامی می باشد که یکی از بزرگترین انجمن مسلمان و ترک تبار آلمان بوده وهفته گذشته همراه با سایر مساجد آلمان تهدید ناشناسی به بمب گذاری دریافت کرده است. حمله گذشته در هاناو در آلمان که منجر به کشته شدن 8 نفر با سابقه مهاجرت بود باعث شده که تدابیر امنیتی نیروهای پلیس در مساجد آلمان افزایش یابد.

 این اولین بار نیست که نامه ای حاوی پودر مشکوک در برمن ارسال می شود. پلیس گفت که در چند هفته گذشته ، دفاتر مختلف احزاب سیاسی و اعضای پارلمان نامه های مشابه دریافت کردند، اما نخستین باری است که یک مسجد چنین نامه ای را در این ایالت دریافت می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8