سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ |۱۳ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 7, 2020
دکتر سعید نمکی-وزیر بهداشت

حوزه/ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم با وجود نیروهای توانمند و پرتلاش در سراسر کشور و همکاری مردم عزیز، شاهد کنترل و در ادامه از بین رفتن این بیماری در جهان و کشور باشیم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت ویدئو کنفرانس با تعدادی از مراکز بهداشتی، درمانی، تحقیقاتی، آزمایشگاهی و پشتیبانی در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دیدار و گفتگو کرد.

سعید نمکی در ارتباط ویدئویی با دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، ضمن تبریک نوروز باستانی و عرض خسته نباشید به تمامی تلاشگران و دست اندرکاران حوزه سلامت، گفت: همانطور که دکتر روحانی ریاست جمهور در اولین نطق خود یا مردم و پیام تبریک نوروز بیان کرد، از اولویت های اصلی شروع سال جدید، سلامت بوده و امیدواریم با وجود نیروهای توانمند و پرتلاش در سراسر کشور و همکاری مردم عزیز، شاهد کنترل و در ادامه از بین رفتن این بیماری در جهان و کشور باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: با توجه به شرایط کنونی دانشگاه های کشور، بنده و مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آماده شنیدن پیشنهادات و راه کارهای موجود بوده و در تأمین نیازهای تجهیزاتی و پشتیبانی در مقابله و درمان بیماری کرونا، با تمام توان در کنار شما هستیم.

در ادامه نوید دانائی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، با ارائه گزارشی از وضعیت این بیماری در استان، گفت: از ابتدای بروز و شیوع این بیماری در کشور، در تمامی شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه، اقدامات لازم در جهت آموزش، اطلاع رسانی، پیشگیری و درمان بیماری کرونا آغاز و با تلاش پرسنل زحمتکش مجموعه دانشگاه، در حال حاضر خوشبختانه بیش از ۷۰ درصد بیماران مبتلا به COVID-۱۹ با حال عمومی خوب از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

وی در ادامه با اشاره به نقاهتگاه های ایجاد شده در شهرستان های مخلف استان، افزود: با همکاری دستگاه های مختلف اجرایی استان از جمله سپاه، بهزیستی، اداره ورزش و جوانان و... ظرفیت مناسبی جهت گذراندن دوره نقاهت بیماران فراهم شده است.

همچنین در ارتباطی تصویری با آزمایشگاه تشخیصی بیماری COVID-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر کوخایی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، گزارشی از مراحل آماده سازی و نیز روند ارائه خدمات در این آزمایشگاه ارائه نمود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =