سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ |۱۳ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 7, 2020
کد خبر: 892160
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
حجت‌الاسلام مرتضی قربانی

حوزه/ معاون آموزش حوزه علمیه آذربایجان شرقی، جزئیات پذیرش طلبه در حوزه استان را اعلام کرد.

حجت الاسلام مرتضی قربانی، معاون آموزش حوزه علمیه آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تبریز، با اشاره به پذیرش حوزه استان، اظهار داشت: با یاری خداوند متعال مدیریت حوزه‌ علمیه از برادران واجد شرایط برای تحصیل در حوزه‌های علمیه در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ ثبت نام می نماید.

معاون آموزش حوزه علمیه آذربایجان شرقی به شرایط عمومی داوطلبان اشاره کرد و افزود: برخورداری از صلاحیت‌های اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی، اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، برخورداری از سلامت جسمی و روحی، موفقیت در آزمون ورودی و مصاحبه و نداشتن منع قانونی از نظر نظام وظیفه از جمله شرایطی است که داوطلبان پیش از ثبت نام باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: قبولی حداقل پایه نهم دوره اول متوسطه با حداکثر سن ۱۸ سال (متولدین ۱۳۸۰) از دیگر شرایط پذیرش است.

حجت الاسلام قربانی اضافه کرد: حداقل مدرک متقاضیان دوره سفیران هدایت دیپلم، پیش دانشگاهی و یا دوازدهم دوره دوم متوسطه می‌باشد.

معاون آموزش حوزه علمیه آذربایجان شرقی به مهلت ثبت نام اشاره کرد و گفت: ثبت نام تا  ۲۰ خرداد ۱۳۹۹  انجام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی WWW.HOWZEH-QOM.IR نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

حجت الاسلام قربانی همچنین به تاریخ برگزاری آزمون اشاره کرد و افزود: آزمون حوزه های علمیه برادران به صورت سراسری روز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ برگزار می شود.

وی، تعداد مدارس علمیه استان را ۲۰ مدرسه اعلام کرد و ابراز داشت: از این تعداد ۱۸ مدرسه بلندمدت و یک مدرسه کوتاه مدت(سفیران هدایت) و یک مرکز تخصصی سطح دو و سه در استان دائر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =