یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
اقدام غلطِ خبر ۱۴ سیما / غیزانیه هنوز آب ندارد

حوزه/ در حالی‌که همچنان مردم غیزانیه از نبود آب‌لوله‌کشی رنج می‌برند و گروه‌های جهادی با سختی و مشقت تانکرهای آب‌رسان را هماهنگ و اعزام می‌کنند، گوینده خبر ساعت ۱۴ شبکه یک سیما از آب‌رسانی به ۸۵ روستای غیزانیه خبر داد!!.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، روز گذشته گزارشی از بخش خبری ۱۴ شبکه یک سیما پخش شد و در ابتدای آن، گوینده خبر از آب‌رسانی به ۸۵ روستای غیزانیه خبر داد، درحالی‌که همچنان آب‌لوله‌کشی به غیزانیه نرسیده است.

از آنجایی‌ که مردم همچنان از آب مخازن خود استفاده می‌کنند، این خبر بازتاب منفی میان روستاییان پیدا کرده و عشایر منطقه نسبت به این خبر گله‌مند هستند.

در این راستا یکی از مدیران گروه‌های جهادی مستقر در غیزانیه، در گفت‌وگو با «حوزه»، با تأکید بر اینکه مشکل آب غیزانیه هنوز حل نشده است، اظهار داشت: امروز به همراه جمعی از مسئولان به محل انتقال خط لوله‌های انتقال آب رفتیم و از نزدیک روند کار را بررسی کردیم.

وی افزود: در پایان این بازدید بنا شد که بخش خبری سیما در گزارشی اعلام کند که مشکل غیزانیه هنوز حل نشده و تا چند ماه آینده روند کار انتقال خط لوله ادامه خواهد داشت.

این فعال جهادی، با ابراز گلایه از عدم دقت صداوسیما در پخش خبر آب رسانی به غیزانیه، گفت: امروز شرکت فولاد به ما می‌گوید دیگر به شما تانکر آب نمی‌دهیم! علتش هم پخش همان خبر از رسانه ملی است که گفته بود آب به غیزانیه رسیده است.

وی، در پاسخ به این سؤال که مشکل آب غیزانیه تا چه زمانی حل خواهد شد، بیان کرد: غیزانیه ۳ فاز دارد؛ فاز سوم آن قطعاً بعد از شهریورماه راه‌اندازی می‌شود. انتقال خط لوله فاز دوم آن کلید خورده اما تا رسیدن آب به منازل مردم، بیش از یک ماه به طول می‌انجامد. فاز اول نیز طبق گفته مسئولان تا روزهای آینده افتتاح می‌شود.

این مدیر گروه جهادی، گفت: فاز اول پروژه ۳۰ روستا را در بر می‌گیرد که از این ۳۰ روستا فقط ۱۰ روستا به‌صورت ۲۴ ساعته آب شرب لوله‌کشی خواهند داشت و مابقی آن‌ها تنها چند ساعت در طول روز آب خواهند داشت.

وی در پایان اظهار داشت: آنچه بیان شد بررسی‌های میدانی از منطقه غیزانیه است و بر این اساس، از مسئولان امر انتظار داریم تا هرچه سریع‌تر مشکل بی آبی غیزانیه را حل کنند.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8