شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 15, 2020
رستم نژاد

حوزه/جاماندگان در آزمون مجازی، نباید نسبت به عدم شرکت در آزمون ناراحت شوند و قطعا با احراز دیگر شرایط عنوان شده، هم می توانند در حوزه مشغول تحصیل شوند.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به برگزاری آزمون داوطلبان ورودی حوزه های علمیه  به صورت مجازی برای اولین بار در تاریخ حوزه علمیه،  گفت: این آزمون از امروز در سه مقطع سیکل، دیپلم، لیسانس شروع شد و تعداد قابل توجهی از داوطلبین ورود به حوزه با هم به رقابت پرداخته اند.

معاون آموزش حوزه های علمیه افزود: برای برگزاری آزمون ورودی حوزه های علمیه به صورت مجازی در ایام کرونایی تلاش زیادی شد تا با فراهم آمدن همه امکانات سخت افزاری، داوطلبین مشکل خاصی نداشته باشند.

وی بیان داشت: به دلیل حجم بالای شرکت کنندگان و بروز بعضی مشکلات، ظاهرا بعضی از شرکت کنندگان موفق به شرکت در این آزمون نشده اند، این افراد باید بدانند اگر به هر دلیلی نتوانسته اند در این آزمون شرکت کنند، مسئولین حوزه، گزینه های دیگر برای جذب افراد برای تحصیل در حوزه دارند که از جمله آن شرکت در مصاحبه علمی، گزینش شخصیتی، خانوادگی، تربیتی و... می باشد. بنابراین جاماندگان در آزمون مجازی، نباید نسبت به عدم شرکت در آزمون ناراحت شوند و قطعا با احراز دیگر شرایط عنوان شده هم می توانند در حوزه مشغول تحصیل شوند.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد با بیان این که ورودی های امسال نیز بر خلاف سخنانی که گفته می شود، هیچ گونه نقصانی نداشته و استقبال خوبی هم از سوی جوانان برای تحصیل در حوزه شده، اظهارداشت: هدف مسئولین حوزه، این است که افرادی وارد حوزه شوند که در ابعاد مختلف شخصیتی، اخلاقی، تربیتی و... ممتاز می باشند. بنابراین صرف موفقیت در آزمون ورودی نمی تواند دلیل خوبی برای حضور فرد برای تحصیل درحوزه باشد.

معاون آموزش حوزه های علمیه با بیان اینکه نتیجه آزمون به زودی به داوطلبین اعلام خواهد شد گفت: پذیرفته شدگان همانند سالهای قبل لازم است در آزمون شخصیتی و... شرکت کنند تا از هر لحاظ واجد شرایط برای تحصیل در حوزه باشند.

تحول نظام آموزشی حوزه

وی با بیان اینکه مسئولین حوزه برای تحول در نظام آموزشی، پژوهشی و رفع دغدغه طلاب اقدام به طراحی سند چشم انداز، برنامه ۵ ساله، درختواره رشته ها و ده ها طرح  و برنامه کرده اند، افزود: تلاش این است با انجام سریع تر برنامه ها، حوزه در همه مراحل پاسخ گوی نیاز جامعه، نظام و بین الملل باشد و در کنار آن طلاب شاخص هم نظامات مختلف تربیت شوند.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد رمز موفقیت طلاب را تلاش علمی، پشتکار پژوهشی و تهذیب و تجلی تعلیم و تعلم همزمان دانسته و تأکید کرد: باید با تلاش علمی سعی کرد قله های بلند را فتح کرد و به جایگاه خوب علمی رسید.

معاون آموزش حوزه های علمیه افزود: اگر طلبه خوب و به موقع به تحصیل و تعلیم و تعلم بپردازد، هیچگاه در زندگی دچار مشکل نخواهد بود ودر عین حال می تواند فرد مؤثر و مفیدی برای جامعه و نظام هم باشد.

کتابهای بدیل در سطح یک حوزه

وی با بیان اینکه کتابهای بدیل حوزه برای سطح اول حوزه طراحی شده اظهار داشت: مدارس علمیه در این رابطه در انتخاب و متن جایگزین درموضوعات  اعلام شده، مخیر می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد در پایان گفت: تلاش این است از کل شرکت کنندگان، یک سوم یا یک چهارم جذب حوزه های علمیه شده و مشغول تحصیل شوند.

۳۱۳/۴۰

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نظرات

  • .... IR ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
    1 0
    سلام نتایج آزمون چه زمانی اعلام میشه؟
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8