دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ |۲۸ جمادی‌الاول ۱۴۴۵ | Dec 11, 2023
قطبی

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: همه آنچه در آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفته در تمدن ایرانی اسلامی عینیت خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از اصفهان، به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام محمد قطبی، صبح امروز با بیان این که رسانه تمدن ساز، ضرورت اجتناب ناپذیر است، اظهار داشت: تمدن یک رسالت، هدف، مقصد و آرمان دست یافتنی است، کما اینکه در ادوار مختلف تاریخ بشریت تمدن های متعددی ظهور یافته و بخشی از تاریخ را رقم زده‌اند.

وی تأکید کرد: تمدن ایرانی اسلامی نه صرفاً یک تمدن بشری و نه صرفاً یک تمدن تجریدی و ذهنی است؛ تمدن ایرانی اسلامی یعنی عینیت خارجی و واقعیِ ارزش های اسلامی در سرزمین بلند آوازه ایران اسلامی.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: تمدن سازی یک فرآیند است، یک راه طولانی است، یک مسیر پیچیده و صعب العبور است؛ برای رفتن در این راه و رسیدن به آن هدف باید سخت کوشید، باید همواره به اندیشه و تفکّر اهمیت داد، از افق‌های بلند در جامعه غفلت نکرد، باید دُرّ گرانبهای تعقل و تفکر همیشه در کانون توجه قرار داشته باشد. متاسفانه  صدا و سیما در این سال ها از این دُرّهای گرانبها غفلت کرده.

وی افزود: تعقل و تفکر در برنامه‌ها و تولیدات این رسانه به حاشیه رفته و صرفاً توجه به امور روزمره و فراغت های بی سایه و بی‌مایه محور اصلی این رسانه شده است، پرداختن به ظاهر زندگی و زیبایی های پوسته ای و بی عمق و خنده های زورکی و شادی های پولکی، برنامه‌های نیم‌بند و تولیدات بیرنگ، همه و همه حکایت از سطحی نگری و روزمرگی است.

حجت الاسلام قطبی در پایان گفت: انتظار می‌رود به طور خاص این رسانه به تفکر و اندیشه و بازتابی و بازنمایی نظریه‌ها و اندیشه‌های عمیق و تمدن‌ساز توجه بیشتری داشته و فضای گفت‌وگو های علمی و فکری در این رسانه فراهم آید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =