دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ |۱۱ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 18, 2021
سردار سپهر

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: یک سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حقوق مستشاران آمریکایی طبق اسناد موجود ۱۷ میلیارد تومان و حقوق کل نظامیان ایران ۱۴ میلیارد تومان بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، محمدحسین سپهر، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، امروز در مراسم گرامیداشت چهل‌ودومین پیروزی انقلاب اسلامی در همدان با بیان اینکه رژیم خائن شاه به مستشاران آمریکا حقوق پرداخت می‌کرد تا مردم ما تحت ستم آمریکا اداره شود، اظهار کرد: یک سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حقوق مستشاران آمریکایی طبق اسناد موجود ۱۷ میلیارد تومان و حقوق کل نظامیان ایران ۱۴ میلیارد تومان بود.

وی ادامه داد: جالب است بدانید که تعداد نیروهای سفارت آمریکا بیش از تمام کارکنان وزارت امور خارجه ایران بود؛ عملا اداره کل امور کشور در دست آمریکایی‌ها بود و در تمام دستگاه‌ها حضور داشتند.

سردار سپهر عنوان کرد: اگر به علت حاکمیت سلطه‌گران در طول ۵قرن گذشته  نگاهی بکنیم زمانی کشور ما قریب ۳و نیم میلیون وسعت داشت که به واسطه بی‌عرضگی حاکمان ایران و حضور استعمارگران بیش از دو سوم خاک کشورمان جدا شد؛ آنها با یک تشر، تفاهم‌نامه و مزدوری کشور را از هم پاشیدند و این حاکمیت ظالمانه استکبار بود.

وی اضافه کرد: در نتیجه سلطه استکباری بر ایران در کنسرسیون نفتی متشکل از آمریکا، انگلیس و هلند ۹۵ درصد درآمد نفتی ما را به حساب خود واریز و نفت ما را غارت می‌کردند که در سال ۵۶ این میزان به ۵۰ درصد رسید.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: همان درآمدهای باقی‌مانده نیز صرف خرید سلاح‌ به قیمت بالا می‌شد؛  جیمی کارتر در کتابش اینگونه نوشته که شاه تسلیم اوامری بود که از سفارت ما برایش انشاء می‌شد؛ بر اساس اقرار دیپلمات‌های آمریکا  آنها به شاه امر و نهی می‌کردند که چگونه فکر کند، تصمیم بگیرد و منافع آمریکا، انگلیس و غرب را تامین کند.

وی بیان کرد: کشور ما در چنین شرایطی قرار داشت. امروز که چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب ایمانیمان را جشن گرفتیم باید به این مسائل توجه کنیم که ۴۱ سال مقاومت در مقابل دنیای استکبار را داشتیم که همه گزینه‌های نظامی، تحریم‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای شکست ما به کار گرفت، اما راه به جایی نبرد.

سردار سپهر خاطرنشان کرد: تلاش آمریکا برای نخستین کودتا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی  که کودتای نجات به وسیله دولت بختیار و ژنرال‌های وابسته به آمریکا در روز ۲۱ بهمن با هوشمندی امام خمینی(ره)  این کودتای آمریکایی شکست خورد و بعد از پیروزی انقلاب کودتای نقاب معروف به نوژه در همین استان در پایگاه شکاری نوژه قصد داشتند محل استقرار امام خمینی(ره) را بمباران کنند و آمریکایی‌ها در راس این کودتا بودند و کودتاهای دیگر که همه نقشه‌هایشان با شسکست مواجه شد.

وی با تأکید براینکه به گفته خود غربی‌ها از دست دادن ایران برای غرب بزرگترین ضربه بعد از جنگ جهانی دوم محسوب می‌شود تصریح کرد: امروز بعد از ۴۱ سال مقاومت ملت ایران در برابر استکبار می بینیم که در طول این مدت استکبار جهانی از تمام گزینه‌های نظامی و غیر نظامی خود برای ساقط کردن این انقلاب استفاده کرد اما همه این نقشه‌ها با هوشیاری امام(ره) ناکام ماند.

سردار سپهر با بیان اینکه در دفاع مقدس نیز غرب و شرق دست اتحاد دادند تا انقلاب اسلامی را به زانو در آورند٬ گفت: آنها برای دستیابی به چنین هدفی به صدام گفتند می‌خواهیم ریشه مردم ایران را بخشکانیم و اینگونه به وی برای حمله به ایران چراغ سبز نشان دادند هرچند این نقشه نیز در نهایت برای آنها با شکست همراه بود.

وی ادامه داد: استکبار جهانی علیه ملت ایران جنگ شهری و بمباران شیمیایی به راه انداخت اما مردم٬ انقلاب و امام (ره) ایستادند و چون نترسیدیم در تمامی این جنگ‌ها و فتنه‌ها پیروز شدیم.

 هدف کانونی استکبار از ایجاد تروریست تکفیری در منطقه نابودی انقلاب اسلامی بود  

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه در سال‌های گذشته نیز استکبار جهانی با ایجاد تروریست تکفیری جنگی به بزرگی جهان اسلام را برای نابودی انقلاب اسلامی به راه انداخت گفت: در این جنگ نیز ۸۲ کشور علیه ما صف آرایی کردند اما بازهم امام و رهبر فرهیخته بسیجیان ایرانی٬ عراقی٬ سوری٬لبنانی٬ یمنی٬ افریقایی٬ افغانستانی و پاکستانی در کنار هم ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.

وی با تأکید براینکه هدف کانونی این جنگ نابودی انقلاب اسلامی بود عنوان کرد: در این جنگ نیز استکبار جهانی ناکام ماند چرا که قدرت خدا را نادیده گرفت .

سردار سپهر با اشاره به اینکه ما قدرت خود را از خدا می‌گیریم افزود:‌  آمریکایی تمام قدرت خود را برای مقابله با جمهوری اسلامی به کار گرفتند اما در هر صورت با شکست روبه‌رو شدند چرا که این جنگ‌ها به واسط صدور انقلاب٬ ایستادگی و مقاومت شکست خورد.

وی همچنین با تشریح نقشه‌های شوم دشمنان در عرصه جنگ اقتصادی علیه ملت ایران نیز بیان کرد:‌ از ابتدای تشکیل انقلاب تا امروز تمام قدرت‌های اقتصادی در حال جنگ با ما هستند هرچند در این عرصه نیز شکست خوردند چرا می‌خواستند با این کار ما را تسلیم کنند اما نتوانستند.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه رئیس جمهور سابق آمریکا بارها گفت که با تحریم کاری می کنیم انقلاب اسلامی ایران تسلیم شود اما ما با مقاومت راه شهدا را ادامه دادیم٬ اظهار داشت: آنهایی که این روزها می‌گویند ما برای آب و نان٬ درمان و بهداشت و دیگر مسائل باید با آمریکا مذاکره کنیم بدانید که این نیز یکی دیگر از نقشه‌های شوم استکبار است.

 گزینه آخر استکبار برای نابودی و به دام انداختن انقلاب اسلامی مذاکره است  

وی عنوان کرد: وقتی اوباما در مذاکرات وین و بحث هسته‌ای  خود را پیروز این مذاکرات دید در سخنرانی خود در کنگره آمریکا گفت من کاری کردم که در ده‌ها سال گذشته  هیچ دولتی موفق به انجام آن نشد٬ من مذاکره کردم و این یعنی شروع فروپاشی ایران.

سردار سپهر با انتقاد شدید از جریان‌ها٬ گروه‌ها و افراد خواهان مذاکره با آمریکا با اشاره به اینکه چگونه امروز به ما می‌گویید بدون اذن رهبری با آنها آمریکا مذاکره و مصالحه کنیم؟ افزود:‌ گزینه آخر استکبار برای نابودی و به دام انداختن انقلاب اسلامی مذاکره است مسئله‌ای که بارها تئوریسین‌های آن را بیان کرده و گفتند هدف ما از مذاکره هسته‌ای با ایران این است که کلید مذاکره با ایران را به دست گرفته و هر بار که لازم بود آنها را با نشاندن پشت میز مذاکره تضعیف کنیم.

وی با تأکید براینکه هدف استکبار از مذاکره تغییر اذهان٬ رفتار و اراده‌های رهبران٬ مسئولان٬ نخبگان و بعد آحاد ملت ایران است  تصریح کرد:‌ آنها می‌خواهند ما در همه ابعاد تسلیم آنها شویم آن وقت چگونه برخی می‌گویند باز هم با آنها مذاکره کنیم؟

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با دعوت علما٬ ائمه جماعات٬ اهل قلم و رسانه برای بیان دستاوردهای انقلاب و تبیین آنها برای مردم مطرح کرد: علاوه بر پیشرفت‌های چشمگیر ایران در بخش بهداست و درمان٬ نفت٬ افزایش مراکز علمی٬ افزایش میزان سواد آموزی در کشور٬  ارائه گسترده خدمات در بخش‌های مختلف و غیره ما در بخش دفاعی٬ ساخت و پرتاب ماهواره٬ نانو٬ سلول‌های بنیادین٬ اجرای ۲۰ پروژه  دارو و واکسن برای کرونا٬ در جهان سرآمد هستیم.

 امروز در عرصه نظامی قدرت فائقه منطقه هستیم‌

وی با اشاره به اینکه در بخش دفاعی به گفته خود غربی‌ها  ایران جزو ۴ قدرت دنیا به شمار می‌آید گفت: در حال حاضر در بخش‌های مختلف نظامی قدرت فائقه منطقه هستیم‌ و اگر اراده کنیم تمامی پایگاه‌های آمریکا در منطقه زیر نظر چشمان تیزبین نیروهای مسلح ما قرار دارد.

سردار سپهر با تشریح دستاوردهای ایران دربخش مقابله با کرونا نیز بیان کرد:‌ در طرح شهید قاسم سلیمانی بسیج افتخار آفرید چرا که  سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد در بهمن و اسفند امسال در ایران روزانه  قریب به ۱۲۰۰ نفر کشته و تلفات  خواهیم داشت اما به فضل خدا با همکاری همه نهادها٬ گروه‌ها و با اجرای طرح شهید سلیمانی توانستیم بیماری را کنترل کنیم.

وی با اشاره به اینکه موفقیت ما در عرصه مقابله با کرونا نتیجه تجربیات٬ مجاهدت و تلاش ملت ایران در ۴۰ سال گذشته است اظهار داشت:‌ امروز پس از اجرای طرح شهید سلیمانی سازمان بهداشت جهانی به دنبال این است که بداند ما چگونه توانستیم این بیماری را کنترل کنیم.

 نیازمند مدیریت انقلابی و جهادی هستیم

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح خطاب به مسئولان عنوان کرد: نگاهتان به خارج نباشد به دورن باشد٬ ما ظرفیت تامین نیازها و پشتیبانی از  ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت را در داخل کشور داریم اما نیازمند مدیریت انقلابی و جهادی هستیم.

وی ادامه داد: بدانید ما برای جهان الگو خواهیم شد پس در بخش اقتصادی مقاومتی برای تحقق برنامه‌ها تلاش کنید٬ به مردم خدمت کرده از رهبری تبعیت کنید چرا که در ۴۰ سال گذشته هر وقت به رهبری گوش کردیم موفق بودیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8