دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 14, 2021
image-20210310131019-1.jpeg

حوزه/ حوزه علمیه در عرصه تبیین مبانی انقلاب خدمات شایسته ای انجام داده است و لازم است اخبار این فعالیت ها از سوی رسانه ملی برای مردم اطلاع رسانی شود تا جامعه بیشتر در جریان فعالیت حوزه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله  نوری همدانی در دیدار دست اندرکاران موسوعه علامه سید محمدحسین کاشف الغطا که به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شده است، ضمن خیر مقدم و تبریک ایام ماه رجب، خطاب به حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» اظهار داشتند: خداوند متعال در سه جای قرآن می فرماید آنچه که به شما عنایت می کنیم، با قوه و قوت نگاه بدارید؛ الحمدلله شما در این دوره از مدیریت تان که مربوط به اسلام و انقلاب است، قدم های بسیار وسیعی برداشته اید و این موضوع را به شما تبریک عرض می نماییم.

این مرجع تقلید با تاکید بر ضرورت انعکاس مناسب فعالیت های حوزه علمیه در رسانه ملی گفتند: در دیدار گذشته، کتب همایش «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» را به بنده هدیه کردید که مطالب عالی، دقیق و وسیع بررسی و ذکر شده بود، اما متأسفانه اینها در صدا و سیما آنگونه که شایسته بود منعکس نمی شود؛ اینها مربوط به حوزه است و باید نشان داده شود تا مردم بدانند که تا چه حد شما در این اثر در راستای شرح و بسط مبانی انقلاب تلاش کرده اید و مشخص شود که چه مقدار در حوزه علمیه زحمت کشیده شده و چه گام هایی برداشته شده و هنرنمایی هایی برای موضوع انقلاب صورت گرفته است و می بایست در این خصوص اقدام شود.

ایشان با قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کردند: وقتی که در دیگر سازمان ها و نهادها کارهایی صورت می گیرد، بیان می شود اما کارهایی که در حوزه انجام شده است، منعکس نمی شود که در این خصوص باید با جدیت اقدام شود که این‌گونه امور در حوزه سالی چند مرتبه با عناوین مرتبط انجام شود تا مردم و علما در داخل و خارج از کشور از این اقدامات مطلع شوند؛ به شما بابت انتشار این مقدار آثار مربوط به انقلاب را که تحقیق و منتشر کرده اید و مهم هم می باشد، تبریک می گویم.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که خاندان کاشف الغطا خاندان بسیار پربرکت و وسیعی است، افزودند: شیخ جعفر کاشف الغطا که از آباء مؤلف این اثر است، مرد بزرگی بوده و در حالاتشان نوشته اند وقتی که ایشان به کار علمی پرداختند، از لحاظ مالی در فقر بود و از این جهت ۳۰ سال نماز و روزه استیجاری گرفت و به کار علمی پرداخت و خدمات آن روز خیلی مهم بوده است.

حضرت آیت الله نوری همدانی، مرحوم کاشف الغطاء را شخصیتی با عظمت دانستند و گفتند: ایشان در کتاب هایشان با جدیت فراوان، ولایت فقیه را قبول دارند و دلایل محکمی برای آن بیان کرده اند.

ایشان مرحوم کاشف الغطاء را شخصیتی عالم به اوضاع روز دانستند و افزودند: ایشان در جنگ علیه استکبار نیز حضور داشتند و با نیروهای استکبار مبارزه می کردند.

این مرجع تقلید یکی دیگر از کارهای مرحوم کاشف الغطاء را دفاع از بیت المقدس دانستند و گفتند: ایشان در بیت المقدس از حقوق و فلسطینیان دفاع کرده و لازم است که فعالیت‌های علما برای دفاع از فلسطین، منعکس و منتشر شود.

معظم له با اشاره به نقش صهیونیست ها در توطئه ها و مفاسد جهان افزودند: صهیونیست ها با پول عربستان و پشتیبانی آمریکا در برابر خواسته‌های به حق فلسطینیان ایستاده اند؛ اولین کار مسلمانان از میان برداشتن صهیونیسم جهانی است و این غده سرطانی نباید این قدر میدان پیدا کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8