پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 13, 2021
امام جمعه قزوین

 حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت: فرهنگ سازی مصرف بهینه آب از رسالت مسئولان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، ظهر امروز در دیدار با  جمعی از مدیران وزارت نیرو در استان قزوین گفت: آب، عنصر حیاتی و ارزشمندی است و باید آن را به عنوان امانت الهی برای نسل‌های بعدی حفظ کنیم.

 وی با تأکید بر اینکه فرهنگ‌سازی نقش مؤثری در حفظ و حراست از منابع آبی دارد، خاطرنشان کرد: همه بخش‌های جامعه در حفظ منابع آبی نقش دارند اما متولیان امر رسالت مهمتری برعهده دارند و علاوه بر اتخاذ راهکارهایی برای صرفه‌جویی، باید فرهنگ‌سازی نیز با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه آب آن گونه که باید جدی گرفته نشده است، ادامه داد: هر چقدر در حوزه فرهنگ‌سازی، سرمایه گذاری شود، اسراف نیست و این فرهنگ‌سازی می‌باید در همه بخش‌ها صورت بگیرد و نگاه ویژه‌ای در اصلاح الگوهای کشت و آبیاری نوین در بخش کشاورزی داشته باشیم.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از حوزه‌های پر مصرف آب محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری و فرهنگ‌سازی در این عرصه‌ مهم، نقش مهمی در افزایش تولید و کاهش مصرف دارد و دستاوردهای علمی و تجربه‌های میدانی نشان دهنده این معناست.

انتهای پیام /

فرهنگ سازی مصرف بهینه آب از رسالت مسئولان است

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8