یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
امام جمعه تبریز

حوزه / نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر این که آمریکا در پشت صحنه جنایات افغانستان و فلسطین اشغالی قرار دارد، خواستار وحدت امت اسلامی و مقابله با جنایات دشمنان شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام و المسلیمن سیدمحمدعلی آل هاشم، امروز در خطبه های نماز عید فطر تبریز با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی، گفت: جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در قدس، کوشش نتانیاهو برای نجات از ناکامی‌های مکرر در تشکیل کابینه و برای جلوگیری از سقوط است.

امام جمعه تبریز افزود: دولت نتانیاهو برای نجات از مخمصه، گروهک‌های تندروی یهودی از جمله ۲ هزار شهرک‌نشین تندرو را وارد مسجد الاقصی کرد تا برای عبادت ظاهری در مسجد الاقصی اقدام کنند.

وی با اشاره به تفکر و نگرش گروهک های تندرو یهودی مبنی بر جایگزینی دینی، گفت: این اقدام یعنی تخریب کامل مسجد الاقصی و ساخت معبد کذایی یهودی بر روی خراب‌های این مسجد تا بگویند که معبد یهودی است و حق بیشتری نسبت به مسلمانان در این مسجد دارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: این جنایت ها جبران شکست های راهبردی است که این رژیم در سال های اخیر در برابر جبهه مقاومت داشت و با این اقدام می خواهد جبران شکست بکند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: حماس و جهاد اسلامی در این دفاع مقدس مسلمانان فلسطین را تنها نگذاشتند و با موشک باران مواضع صهیونیست ها به کمک مردمشان آمدند.

وی همچنین با اشاره به انفجار اخیر در مدرسه دخترانه کابل با محکوم کردن این جنایت، گفت: در انفجار مدرسه دخترانه بیش از ۸۵ دانش آموز دختر شهید و بیش از ۲۰۰ نوجوان نیز زخمی شدند که هنوز گروهی مسئولیت این جنایت را برعهده نگرفته است، اما دولت افغانستان طالبان را مسئول می داند و طالبان نیز آن را تکذیب کرده و داعش را مسئول جنایت معرفی می کند.

امام جمعه تبریز، آمریکا را پشت صحنه این جنایت دانست و گفت: آمریکا از سال ۱۳۸۱ تاکنون در افغانستان حضور دارد، لذا با آشوب سازی و ناامن کردن این کشور می خواهد همچنان به اهداف خود برسد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه مردم آذربایجان جنایات در افغانستان و غزه را محکوم می کنند، محکوم کردن این جنایت توسط سایر کشورها را خواستار شد و افزود: دولت افغانستان و مجامع بین المللی برای پیشگیری از وقوع چنین حوادث رنج آوری به وظایف خود عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از خطبه های امروز با بیان اینکه عید فطر روز بیداری، روز آگاهی انسان ها و روز حساب و کتاب است، اظهار کرد: هر روزی که در آن گناه نشود و معصیت الهی نباشد همان روز، روز عید است.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: روز عید فطر روز بسیار مهمی برای مسلمانان است که پس از یک ماه روزه، تحجد و عبادت برای گرفتن پاداش الهی آماده میشوند.

حجت الاسلام و المسلیمن آل هاشم نماز با بیان اینکه عید فطر سنگری بزرگ برای وحدت امت اسلامی است، گفت: باید بدانیم نماز عید فطر شباهت زیادی به نماز جمعه دارد مخصوصا از نظر وجود دو خطبه که بعداز نماز ایراد میشود.لذا همان آثار و برکات نماز جمعه در نماز عید فطر هم مطرح است از این جهت شایسته است امام جماعت و خطیب در خطبه های نماز جمعه مصالح دینی، مصالح دنیای مسلمانان را تذکر دهد و مردم را در جریان مسائل مختلف کشورهای اسلامی و غیر اسلامی قرار دهد.

بر اساس این گزارش، نماز عید سعیدفطر تبریز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در فضای باز محوطه مصلای اعظم امام خمینی(ره) و خیابان‌های اطراف مصلی برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8