یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
حجت الاسلام منصور امامی

حوزه/ حجت الاسلام امامی آزادی زندانیان در روز غدیر و انجام خدمات اجتماعی را از مهم ترین برنامه های ستاد مردمی غدیر عنوان کرد و گفت: دیدار با سادات، آذین بندی خیابان ها، برگزاری ایستگاه های صلواتی، توزیع شیرینی، ماشین نویسی، راه اندازی حرکت های خودرویی، برگزاری مراسم های مختلف با سخنرانی علما و مداحی مادحین و شعرا از مهم ترین برنامه های ستاد مردمی غدیر در آذربایجان غربی است.

حجت الاسلام منصور امامی، مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، به تبیین برنامه های ستاد مردمی غدیر پرداخت و اظهارداشت: با توجه به اینکه سال های گذشته کارهای چشم گیری برای غدیر صورت نمی گرفت، ستاد مردمی غدیر در سازمان تبلیغات اسلامی با هدف همفکری و هم افزایی فعالین فرهنگی شهر و استان راه اندازی شد و در این راستا پنج کمیته آغاز به کار کرده است.

وی افزود: مقرر شده که خیابان شهید سلیمانی ارومیه به عنوان خیابان نمونه مرکزی برای فعالیت های غدیر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی تزئین و برنامه های مختلف در آن جا در دهه ولایت و روز غدیر برگزار شود.

وی افزود: با توجه به توصیه های اکید روایات بر اطعام روز غدیر، طبخ غذا و آش نذری در برنامه ستاد مردمی غدیر قرار دارد که تاکنون مقرر شده در بیش از ۱۴۰ محله آش نذری و نزدیک به ۲۰ هزار پرس غذای گرم طبخ و بین مردم و نیازمندان توزیع شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: برخی مجموعه ها و هیئات های مذهبی در زمینه های مختلف در بحث غدیر فعال بوده و هدف ستاد مردمی غدیر استفاده از همه ظرفیت ها برای نشان دادن این واقعه عظیم است.

وی در ادامه به برگزاری پویش ذکر علی عباده، خطبه خوانی غدیر، علی گویان و نشر ادبیات غدیر و فضائل امام علی و همچنین استفاده از ظرفیت اهل سنت برای معرفی فضائل امام علی علیه السلام اشاره کرد و گفت: در طول تاریخ کتب مختلفی در فضائل مولی الموحدین امیرالمومنین علی(ع) نوشته شده و ستاد مردمی غدیر در نظر دارد از این ظرفیت برای بیان فضائل امام علی(ع) و تبیین فضائل حضرت استفاده کند.

حجت الاسلام امامی با بیان این که سخنان امیرالمؤمنین(ع)، امیر بیان و در راس آن راه و رسم بلاغت است و فعالین رسانه ای باید به نشر معارف نهج البلاغه اهتمام وزند، تصریح کرد: باید از همه ظرفیت ها از جمله ظرفیت رسانه های، علما، مادحین و شعرای دینی برای نشر معارف اهل بیت استفاده شود و در این راستا ستاد مرددمی غدیر بیش از سی جلسه از علما و مادحین و شعرای آئیینی در مورد امام علی علیه السلام مطالب ضبط کرده اند که با همکاری رسانه ها در ایام ولایت منتشر خواهد شد.

وی در ادامه به راه اندازی پویش نذر خدمت اشاره کرد و گفت: هر کسی در هر شغلی است در روز غدیر و ایام ولایت می تواند تمام یا بخشی از کارهای خود را به صورت صلواتی انجام دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: با کسبه و بازاریان برای چراغانی و آذین بندی بازار رایزنی شده و سخنرانی هایی به مناسبت دهه ولایت از روز پنج شنبه هر روز در مسجد سازمان تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد.

وی در پایان آزادی زندانی در روز غدیر و انجام خدمات اجتماعی را از دیگر برنامه های ستاد مردمی غدیر عنوان کرد و گفت: دیدار با سادات، آذین بندی خیابان ها، برگزاری ایستگاه های صلواتی، توزیع شیرینی، ماشین نویسی، راه اندازی حرکت های خودرویی، برگزاری مراسم های مختلف با سخنرانی علما و مداحی مادحین و شعرا از دیگر برنامه های ستاد مردمی غدیر در آذربایجان غربی است.

انتهای خبر./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8