شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ |۱۶ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 23, 2021
تصاویر/ نشست صمیمی مدیر حوزه های علمیه با مدیران مدارس استان قم/  حجت الاسلام و المسلمین همتیان

حوزه/معاون امور مدارس علمیه قم گفت: با توجه به ضرورت تجارب متعددی که مدارس هر یک در زمینه های مختلف دارند، هم افزایی و تعامل میان مدارس علمیه قم باید تقویت و بیش از پیش باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغرهمتیان در نشست صمیمی مدیران مدارس استان قم با آیت الله اعرافی که امروز در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، بر اهمیت  و توجه به تعلیم و تربیت، اخلاق و تهذیب طلاب از سوی اساتید تأکید و نقش اساتید را  به عنوان مربی تربیتی بسیار سنگین توصیف کرد.

معاون امور مدارس حوزه علمیه قم افزود: سنگینی این نقش از این لحاظ است که آموزش به دلیل نشر ویروس کرونا، وارد فضای مجازی شده و طلبه ها از محیط آموزشی و فضای درس و بحث و حجره نشینی دور هستند، لذا در این برهه با توجه به رعایت شیوه نامه های بهداشتی می توان رویارویی طلبه و استاد را به نوعی مدیریت کرد تا نقش تربیتی و تهذیبی طلاب بهتر شکل بگیرد.

وی بیان داشت: از دیگر سو دوری اساتید از طلاب و خطرات جدی فضای مجازی و برنامه های دشمن برای نفوذ روی افکار و ذهن جوانان، سبب شده، نقش اساتید نسبت  به گذشته سنگین تر شود.

استاد حوزه علمیه قم گفت: وقتی شرایط این گونه باشد، بالطبع اساتید هم باید نقش بیشتری در بحث امور تربیتی طلاب به عهده بگیرند و از این مقوله مهم غافل نباشند.

معاون امور مدارس حوزه علمیه قم، خطرات و آسیب های آموزش در فضای مجازی را بسیار جدی عنوان کرد و افزود: باید برای رفع این مقوله در دوران حضور طلاب در مدارس علمیه فکر جدی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین همتیان یکی از رسالت های مهم اساتید را توجه به آموزش طلاب در صورت بازگشایی مدارس علمیه و حضور طلاب دانست و بیان کرد: نقش اساتید در دوره پسا کرونا و حضور طلاب در مدرسه علمیه برای جبران افت تحصیلی، بسیار دشوار است و باید نسبت به این افت مراقبت های لازم هم صورت گیرد.

۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8