جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ |۱۵ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 22, 2021
کتاب

حوزه/ کتاب «چالش‌های کارآمدی نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران در تحقق عدالت سیاسی؛ راهبردها و راهکارها» به همت انتشارات دانشگاه باقرالعلوم(ع) منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، کتاب «چالش‌های کارآمدی نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران در تحقق عدالت سیاسی؛ راهبردها و راهکارها» به قلم علی محمدی ضیاء در ۳۳۵ صفحه از سوی انتشارات دانشگاه باقرالعلوم (ع) منتشر شد.

چالش‌های نظام سیاسی جمهوری اسلامی در تحقق عدالت سیاسی به عنوان معیار مهم کارآمدی به جهت آنکه معطوف به بقاء و پایداری نظام است از اهمیت دو چندان برخوردار بوده است. از این رو پژوهش حاضر با نسبت‌سنجی دو وضع موجود و مطلوب در عرصه تحقق عدالت سیاسی به تبیین چالش‌های پیش روی آن پرداخته و با ارائه راهبردها و راهکارهایی کمک به رفع این چالش‌ها می‌کند.

در مقدمه این کتاب آمده: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام سیاسی اسلامی در عصر حاضر پدیده‌ای نوظهور در عرصه نظام‌های سیاسی جهان تلقی می‌شود که بدون هیچ تجربه تاریخی در ایران و جهان به عنوان یک نظام سیاسی نوپا همواره در طول عمر چند دهه خود با چالش‌هایی روبرو بوده است. این چالش‌ها در عرصه کارآمدی به دلیل آنکه در ارتباط با بقا و پایداری نظام سیاسی است از اهمیت دو چندانی برخوردار بوده و سبب شده پژوهش حاضر به ارزیابی آن بپردازد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • حسینی IR ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
  0 0
  من کتاب رو مطالعه کردم، کتاب بسیار مفیدی است، خوندن اون رو به همه مسئولان کشور توصیه می کنم.
 • دکتر حسین زاده IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  0 0
  نویسنده در این کتاب نظریه جدید و کاربردی درباره موضوع عدالت ارائه کرده و یک نگاه جامع و جدیدی به عدالت سیاسی دارد. اهل علم حتما کتاب رو مطالعه کنند.
 • امامی IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۴
  0 0
  با وجود چنین پژوهش های کاربردی چرا مسئولان کشور از مجریان این پژوهش ها و راهکارهاشون بهره نمی گیرند؟ (قابل توجه مسئولان دولت جدید)
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8