چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ |۱۳ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 20, 2021
امام جمعه تبریز

حوزه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: با پایان یافتن جنگ تحمیلی و آشکار شدن صف بندی نظام سلطه علیه نظام اسلامی، مردم بصیر ما فصلی جدیدی از استکبار ستیزی را به منصه ظهور رساندند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، روز پنجشنبه به مناسبت هفته دفاع مقدس در دیدار جمعی از آزادگان و ایثارگران دفاع مقدس با تاکید بر تکریم سلحشوری های یادگاران جبهه و جنگ، گفت: گنجینه دفاع مقدس که برگرفته از مکتب سرخ عاشورا است و بصیرت و ایمان رزمندگان اسلام در آن سلامت و بقای نظام اسلامی را تضمین کرد و تحرک و عزم مردم ما را در برابر استکبار جزم تر کرد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه پیروز میدان جنگ در ۸ سال دفاع مقدس ملت ایران بود، ادامه داد: براندازی نظام اسلامی، تجزیه خاک ایران و تسلط بر منابع نفتی منطقه اهدافی بود که دشمن برای رسیدن به آن آغازگر جنگ شد، اما پایان این نبرد نابرابر تابلویی پرافتخار از پیروزی ملت ایران در تاریخ است و باید همگان از آن عبرت بگیرند.

وی با اشاره به سرنوشت برخی حکومت های قلدرمأبانه در تاریخ خصوصاً رژیم بعثی عراق و صدام جنایتکار، گفت: صبر و استقامت آزادگان، غیرت و فداکاری رزمندگان و ایثارگران، صدام و حامیان منطقه ای و بین المللی او را از بین برد و این زبونی در تاریخ ثبت شد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: رزمندگان عاشورایی ملت ایران با آموزه های مکتب سرخ کربلا طومار ظلم و خون خواری را در هم پییچیدند و با درجه بالای اخلاص و ایمان بخدا با وجه اشتراکاتی که با یاران امام حسین داشتند فرهنگ دفاع مقدس را در جامعه نهادینه کردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه آمریکای امروز به سرنوشت شوروی سابق دچار خواهد شد، گفت: پایان دفاع مقدس رویش فصل جدید استکبارسیزی در میان ملت های بیدار منطقه بود و گوشه هایی از آن را در پیروزی های جبهه مقاومت شاهد بودیم و به امید خدا ادامه خواهد داشت.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: در حال حاضر بر اساس نظر سنجی ها ۲۴ درصد مردم آمریکا با تجزیه آمریکا موافق هستند و این سرنوشت ابر قدرتهای جهان خواراست.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8