یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ |۲۹ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Dec 5, 2021
امام جمعه همدان

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: شهرداری به جد در نحوه برخورد با شهروندانی که گاهی قانون را رعایت نمی‌کنند، باید تأمل کند، چه در رابطه با پلیس ساختمان و چه افرادی که به عنوان دست فروش مشغول فعالیت هستند؛ نباید فراموش کنیم حتی اگر خلاف قانون هم صورت گرفته، کسی حق برخورد خشن با مردم را ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، روزهای گذشته اتفاقاتی در رابطه با تخریب مدرسه شهدای علم و فناوری منطقه مزدقینه همدان توسط شهرداری در فضای مجازی مطرح شد که در این راستا و برای رفع مشکلات موجود، نماینده ولی فقیه در استان همدان، عصر امروز در محل مدرسه حاضر شد.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی با دعوت از مسئولین مدرسه و مسئولان شهرداری بر لزوم عمل به قانون و حل و فصل مشکلات به صورت قانونی و به دور از حاشیه تاکید کرد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه روند قانونی این مسئله باید به صورت قاطع به مسئولان مدرسه اعلام شود، اظهار کرد: متاسفانه گاهی اوقات کارهای قانونی به درستی انجام نمی‌شود، چرا که به صورت قانونی مسائل مطرح و بیان نمی‌شود و به صرف بیان شفاهی بسنده می‌کنند و این کار مشکلاتی را در آینده ایجاد خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه در عرصه‌های دیگر نیز لازم است تا مسئولان و متولیان کار به صورت قاطع و روشن شرایط و ضوابط را مشخص کنند، مطرح کرد: قطعا اگر از ابتدا به صورت قاطع و مشخص وضعیت این مدرسه مشخص شده بود، خود مسئولان مدرسه اقدام به جمع آوری آن می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه اگر طرف مقابل مجرم هم باشد، حق برخورد و رفتار خشن با او را نداریم، خاطر نشان کرد: فرضاً اگر این کار کاملا غیر قانونی هم باشد، انتظار بر این است که پلیس ساختمان به نحوی برخورد نکند که کار به درگیری منجر شود.

وی ادامه داد: شهرداری به جد در نحوه برخورد با شهروندانی که گاهی قانون را رعایت نمی‌کنند، باید تأمل کند، چه در رابطه با پلیس ساختمان و چه افرادی که به عنوان دست فروش مشغول فعالیت هستند؛ نباید فراموش کنیم حتی اگر خلاف قانون هم صورت گرفته، کسی حق برخورد خشن با مردم را ندارد.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه به دنبال قضاوت یک طرفه و اینکه چه کسی در این ماجرا مقصر بوده، نیستیم، گفت: این رفتار نه در شأن شهرداری است و نه در شأن جامعه فرهنگی، چرا که درگیری به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

وی با تاکید بر اینکه همه باید به هم کمک کنیم تا کار به صورت قانونی پیش برود، مطرح کرد: همه ما شهروند این کشور و استان هستیم و به کوری چشم دشمن، در کنار هم این مسئله را حل خواهیم کرد و اجازه سو استفاده به دشمنان را نخواهیم داد.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با اشاره به لزوم حمایت از دانش آموزان و ساکنین مناطق کم برخوردار، عنوان کرد: سؤال این جا است که با وجود این همه ساختمان در شهر آیا این دانش آموزان باید در اینجا و در این وضعیت تحصیل کنند؟  لازم است مسئولان اقدام جدی در راستای حمایت از این دانش آموزان انجام دهند.

رفتار مأموران شهردای همدان با مردم امام جمعه را به محل درگیری کشاند + جزئیات

انتهای پیام.     

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =