دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ |۲۳ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Nov 29, 2021
وزیر بهداشت

حوزه/ وزیر بهداشت گفت: در برخی نقاط وضعیت واکسیناسیون مناسب اما در برخی مناطق از جمله قم که مسافرین زیادی به آن رفت و آمد دارند هنوز وضعیت واکسیناسیون قابل توجه نیست. نگرانیم که موج ششم بیماری شروع شود و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، دکتر بهرام عین اللهی در دیدار با آیت الله العظمی نوری همدانی که در قم برگزار شد، اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان سال گذشته واکسینه شده اند اما امسال علیرغم شدت بیماری، به ندرت مبتلا به کرونا شده اند که این نشان از اثرگذاری بالای واکسیناسیون است.

وی افزود: عناصر بیگانه در ماه های گذشته که واکسن در ایران کم بود، می گفتند جمهوری اسلامی ایران نمی تواند واکسیناسیون را انجام دهد اما الان می گویند چرا واکسیناسیون در ایران اجباری است. اگر کسی واکسن تزریق نکند به ضرر خودش است و با حضور در جامعه، بیماری را به دیگران منتقل می کند. وزارت بهداشت دست یاری به سوی علما دراز می کند تا مردم را به واکسیناسیون تشویق کنند. در همه جای دنیا واکسیناسیون اثرات خود را به خوبی گذاشته و در ایران نیز، واکسیناسیون، پدیده جدیدی نیست.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: آیت الله رییسی معتقد بود که اولویت اول دولت، سلامت و مدیریت کرونا است تا موجب شکوفایی اقتصادی و برداشتن محدودیت ها شود. از بهمن ماه سال گذشته تا تیرماه امسال، حدود ۵ میلیون دُز واکسن در ایران تزریق شده بود و در موج های بیماری، تعداد زیادی از بیماران را از دست دادیم اما با تلاش همه جانبه دولت در تامین واکسن و مشارکت بی نظیر نیروهای مسلح، مردمی، داوطلب و دانشجویان، تا امروز ۷۱ میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

دکتر عین اللهی گفت: ایران از نظر سرعت واکسیناسیون در دنیا یکی از بهترین کشورها بوده چون در طول دو سه ماه، ۶۶ میلیون دُز واکسن کرونا با حمایت نیروهای مردمی تزریق کرده است. تا کنون ۱۰۰ میلیون دُز واکسن تامین شده که ۷۱ میلیون دُز تزریق و ۲۹ میلیون دُز ذخیره واکسن داریم.

وی یادآور شد: تا ۹ آبان ماه حدود ۵۰ میلیون دُز واکسن کرونا وارد کشور می شود. خوشبختانه تولید واکسن داخلی هم مناسب اما حجم تولیدات اندک است و نمی توانیم صبر کنیم تا تولیدات واکسن داخلی برسد و این فرصت طلایی را برای واکسیناسیون از دست نمی دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8