سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ |۲ جمادی‌الاول ۱۴۴۳ | Dec 7, 2021
تفریح پسر آقای رئیس با ماشین بیت المال

پس از انتشار کلیپی از فرزند رئیس شورای شهر کرج که در آن با خودروی خارجی شهرداری، در یکی از شهرهای شمالی در حال رانندگی و گوش دادن به موسیقی است، واکنش ها و انتقادات تندی از سوی مردم و برخی نهادها مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از کرج، در روزهای اخیر کلیپ و تصاویری از فرزند رئیس شورای شهر کرج در فضای مجازی دست به دست می شود که در آن با خودروی خارجی شهرداری، در یکی از شهرهای شمالی کشور در حال رانندگی و گوش دادن به موسیقی است.

پس از انتشار این کلیپ، یک سؤال اساسی در اذهان عمومی شکل گرفت که چرا باید فرزند رئیس شورای شهر کرج با استفاده از اموال شهرداری که بیت المال محسوب می شود، به تفریح در یکی از شهرهای شمالی بپردازد؟

این مسئله با چنان واکنش ها و انتقادات تندی از سوی مردم و برخی نهادها مواجه شد که جواد چپردار، رئیس شورای اسلامی شهر کرج را مجبور به توضیح و عذرخواهی از مردم کرد.

البته ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز این عذرخواهی را فرافکنی و توجیه مسئولیت ناپذیری خواند و از رئیس شورای شهر خواست توضیح بدهد که بازدید کاری در روزهای تعطیل آخر هفته، آن هم به شکل خانوادگی در شمال کشور و با استفاده از خودروی سازمانی، نامش چیست و تداعی کننده کدام مفاسد اجتماعی و مدیریتی می‌باشد؟ و اصولا خودروی سازمانی در دست فرزند مسئول چه می کرد؟.

متن عذرخواهی رئیس شورای شهر کرج

واکنش ها به تفریح پسر آقای رئیس با ماشین بیت المال + فیلم

واکنش تند ستاد امر به معروف به اقدام پسر و عذرخواهی رئیس

پس انتشار متن عذرخواهی رئیس شورای شهر کرج در فضای مجازی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز در بیانیه ای، آن را خلاف قانون، اتلاف ثروت عمومی و بیت المال، نشانه مسئولیت ناپذیری، توجیه و فرافکنی خواند

در بیانیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز آمده است:

در رابطه با مسائل اخیر شهر کرج، و با وجود اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور و خصوصا استان البرز با این همه کمبودها و حفره‌های مدیریتی و آسیب‌های اجتماعی و فقر اقتصادی عموم مردم؛ مطالبات اساسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز این است که:

۱. اصولا چنین اتومبیلی با چنان قیمتی گران و با هزینه‌های نگهداری گزاف، به چه کار شهرداری شهر کرج می‌آید؟! و آیا این خود مصداق اتلاف ثروت عمومی و اسراف بیت المال نیست؟

۲. مسئول مربوطه حتما توضیح بفرمایند که بازدید کاری در روزهای تعطیل آخر هفته، آنهم به شکل خانوادگی در شمال کشور و با استفاده از خودروی سازمانی، نامش چیست و تداعی کننده کدام مفاسد اجتماعی و مدیریتی می‌باشد؟

۳. اصولا خودروی سازمانی در دست فرزند مسئول چه می کرد؟ قویا هشدار می‌دهیم درباره ی پدیده آفت‌زدگی به آقازاده‌ها که دامان بسیاری از مسئولان کشور را گرفته است!

۴. پخش موسیقی غربی آنهم در ایام شهادت امام عسکری (علیه السلام) چه ارتباطی با شعائر اصیل اسلامی و انقلابی و همچنین چه ارتباطی با شعارهای انتخاباتی ایشان دارد؟

۵. پیام رسمی و رسانه‌ای ایشان، متاسفانه سرشار از توجیه و فرافکنی بود. این مسئولیت‌ناپذیری اعمال خود و خانواده، عیبی بزرگتر و دردی مضاعف بر دامان مدیریت استان و بلکه کشور است.

۶. بدینوسیله عموم مدیران استان و خصوصا این مسئول مذکور را به عمل مومنانه نسبت به تکالیف الهی و حاکمیتی و اداری و همچنین اجتناب از حاشیه‌ها و مفاسد اجتماعی و اقتصادی دعوت کرده، و هشدار می دهیم که؛ عموم امت حزب الله استان، با چشم باز و بصیر، از اهداف و آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدای والامقام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پاس‌بانی می کنند و در صورت بروز حواشی مفسده انگیز، عمل انقلابیِ قانونی و پیگیری حراستی و قضایی را حق مسلم خود می‌دانند.

واکنش ها به تفریح پسر آقای رئیس با ماشین بیت المال + فیلم

حسینی همدانی: کسی جُربُزه‌دار و حرف زن برای دفاع از بیت‌المال وجود ندارد؟

پیش از این هم حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی، امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه ۲۳ مهر درباره بی توجهی برخی مسئولان به بیت المال هشدار داده و گفته بود که دوستان مواظب باشند در هر مسندی از کوچک تا بزرگ، افرادی که بیت‌المال در اختیارشان است آن را تیول خودشان ندانند. امیرالمؤمنین جمعه به جمعه بیت‌المال را جارو می‌زد دو رکعت نماز می‌خواند و بعد از نماز انبیا، ملائکه و شهدا را شاهد می‌گرفت که علی ذره‌ای از بیت‌المال را پیش خودش نگه نداشت و امام رضا علیه‌السلام از ویژه سازان بیت‌المال مسلمین برائت جست.

 واقعاً اگر خلافی در شهر صورت گیرد باید منتظر حرف من باشید؟ کسی جُربُزه‌دار و حرف زن برای دفاع از بیت‌المال وجود ندارد؟ حتماً باید منتظر شوند تا جمعه‌ای شود و من اینجا صحبتی کنم! بقیه هم باید حرف بزنند. بقیه هم باید راه بیفتند. اگر خلافی را می‌بینید، نگویید شما هم شریک هستید. به بنده هم اگر لازم شد باید تذکر دهید اگر تخلفی می‌کنم. کسی مصون از این قصه نیست. مواظب این جریانات باشید. بیت‌المال و هر چیزی که مربوط به عموم جامعه است مواظب باشید که تیول عده‌ای نشود.

واکنش ها به تفریح پسر آقای رئیس با ماشین بیت المال + فیلم

ورود دستگاه قضایی به ماجرا

روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان البرز هم اعلام کرد: «پیرو انتشار خبری در فضای مجازی در خصوص استفاده شخصی فرزند یکی از اعضای شورای شهر کرج از خودروی متعلق به شهرداری در سفر به یکی از شهرهای شمالی کشور، این موضوع از ابتدای انتشار فیلم از سوی دستگاه قضایی استان رصد و پیگیری شده است.

با توجه به پاسخ عضو شورای شهر کرج در رسانه ها و اعلام اینکه در ماموریت کاری بوده است، موضوع به اداره کل بازرسی استان البرز ارجاع شده تا بررسی و نتیجه را اعلام نماید».

گزارش: علی علی زاده

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

 • عبدالرضا احراری IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
  0 0
  با سلام به خدمت رهبر عزیزم وعرض احترام به خون شهدا بخصوص عشق جاودانه انقلاب شهید سلیمانی که همیشه درغمش می‌سوزم متاسفانه برخی مسئولان مانند کفتار بجان ثروت این سرزمین افتاده‌اند و کنترل خانواده ایشان را ندارند پس بهیچ عنوان کفایت مسئولیت خودشان را ندارند ایران را در چشم خارجیها ویران نشان میدهند و در حال دزدی وبفکر فرار هستند دلم بحال مردم میسوزد
 • محمد مهدی اسلامی IR ۰۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
  0 0
  با سلامو احترام بر برادران و خواهران بزرگوارم عرض می کنم همانطوری که میدانید ، اگر هزاران نفر هم بگویند 4=2+2 ، اما در عمل بجای 4 ، 3 را بکار ببرند یا بگویند 1=2+2 ، است و به همان نیز عمل کنند ، هیچ عاقلی نخواهد گفت پس برویم بسوی کسانی که میگویند 81=2+2 .عاقل همیشه 2+ 2 را برابر با 4 دانسته و میکوشد دست خلاف گویان و خلافکاران را کوتاه کند نه آن که دین کامل و راستگویان را رها کرده بسوی دیگران برود . دین اسلام را نیز که آخرین دین الهی وکامل است ، هیچ عاقلی رها نمیکند ، بلکه میکوشد عیوب (خود و دیگران )را اصلاح و بر طرف کند .ان شا ءالله موفق ، مؤید و سربلند باشید . با عرض ادب و احترام ، محمد مهدی اسلامی .
 • رامین IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  0 0
  چه فرقی این شورا با شورای قبل داره. اگه ... که شعار انقلابی و اصولگرایی نمیده هم اینکارو نکرده. این همه از انقلاب و رهبری هزینه کردین بس نیست. دیگه از خودتون هزینه کنید.
 • اسدی IR ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  1 0
  چرا قوه قضاییه آفتابه گردن ایشان و فرزندشان نمی اندازد و آنها را سوار بر الاغ در شهر نمیچرخاند ؟ فقط به افراد بی کس وکار زورتان می رسد وآفتابه گردنشان می اندازید ؟
 • حامد IR ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  1 0
  اگر کار درست است اموال همه شوراهای اسلامی قبل و بعد از مسئولیت شان اعم از منقول و غیر منقول و حساب بانکی خانواده هاشون بررسی شود. فیلترها در بررسی صلاحیت ها ضعیف هستند و برای جلوگیری از فساد و رانت باید فیلتر ها تقویت شوند. ضمن آنکه نهاد های نظارتی هم بعد از تصدی مسئولیت نباید کم کاری کنند .
 • حامد IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  2 0
  باید در فرایند تایید صلاحیت و قوانین تایید صلاحیت نامزدهای سیاسی از شورا گرفته تا نماینده مجلس و رئیس جمهورش یک تجدید نظر و اصلاحاتی صورت گیرد ما در بین مسئولین واقعا زیاد داریم از این افراد که ظاهر الصلاح و ظاهر انقلابی دارند ولی در عملکرد بویی از مسئول تراز انقلاب اسلامی نبرده اند.
 • علی IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  1 0
  شما مسولین اگه سریع وروشن چپر دار رو چپ نکنید مردم میرن سراغ ادیان دیگه حالا ببینیم چکار می کنید نکنه پست بالاتر بدید اهای ...امر به معروفی ها باشمام ..بنده یکی از فداییان حاج قاسم هستم.
  • محمدرضا IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
   0 0
   رفتن بسیاری به ادیان دیگه یا بی دین شدن از دیدن ناکارآمدی جمهوری اسلامی متاسفانه.بنده خودم بسیار دلزده و ناراضی هستماز حجم وسیع مماشات ها و بی عدالتی گسترده و انواع رانت ها و تقسیم بدون ذره ای عدالت اموال بیت المال
 • علی IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  0 0
  اگر این مسول خاتی بر کنار نشود باید در ستاد امر به معروف رو گل گرفت .اگر موی دختر کمی بیرون باشه خیانت به خون شهدا است .این عمل رییس شورا نسبت به خون شهدا چیست؟یک معلم
 • ﻣﺠﺘﺒﻲ IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  1 0
  ﻣﺪﻳﺮاﻥ ﻣﺴﻌﻮﻻﻥ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺰاﺭاﻥ ﻛﺎﺭﻫﺎﻱ ﻏﻴﺮ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ اﮔﻪ ﻳﻜﻲ اﺯ ﻛﺎﺭﻫﺎﻱ ﻏﻴﺮ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺷﻮﻥ ﺑﺮﻣﻼ ﺑﺸﻪ ﻣﻴﺎﻥ ﺑﺎﻳﻪ ﻣﻌﺬﺭﺕ ﺧﻮاﻫﻲ ﻣﺸﻜﻞ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﺭاﺣﺖ ﭘﺎﻙ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﺗﺎ ﻣﺸﻜﻞ ﻛﺸﻮﺭ اﺯ ﺭﻳﺸﻪ ﺣﻞ ﻧﺸﻪ اﻳﻦ اﺗﻔﺎﻗﺎﺕ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻫﺴﺖ و ﻛﺸﻮﺭ ﻫﻴﭻ ﻓﻘﻄ ﺑﻪ ﻫﻴﭻ ﺟﺎﻱ ﻧﻤﻴﺮﺳﻪ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻣﺸﻜﻞ اﺻﻠﻲ ﻛﺸﻮﺭﻣﺎﻥ ﻣﺪﻳﺮاﻧﻲ ﻭﻣﺴﻌﻮﻟﻴﻨﻲ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺧﻴﻠﻲ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻭﺑﺰﺭﮔﺘﺮ اﺯ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻴﺒﻴﻨﻨﺪ و ﻛﺸﻮﺭ ﺭا اﺭﺙ ﭘﺪﺭﻱ ﺧﻮﺩ ﻣﻴﺒﻴﻨﻨﺪ
 • محمد مهدی اسلامی IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
  0 0
  در کیسه ی گشاد توجیه هر چه حرف است __گنجیده و شود ذوب حرفی که مثل برف است __ ریزد سریع به بیرون از انتهای کیسه __ باشد به سال عادی یا آن که در کبیسه __ وارد در این کیسه کن هر آنچه حرف داری ___ ترست ز کس نباشد ، بگیر ز شیطان یاری __
 • محمدی IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  1 0
  مردم برا تامین مایحتاج اولیشون هزار و یک مشکل دارن، اونوقت آقازاده رئیس شورای شهر کرج که با رأی مردم انتخاب شده با ماشین لاکچری بیت المال توی شمال تفریح می کنه و اون بیت الحال می دونه و عین خیالش هم نیست که بر گرده مردم شوار شده. آقای چمپردار به جای این که استعفا بده، با این عذرخواهی فرار رو به جلو کرده. ای کاش حال که دولت انقلابی سرکار اومده، نهادی های نظارتی مسئول بررسی کنن که قبل از این چطور بیت المال رو حیف و میل کردن. به هرحال مشت نمونه خرواره و هیچ اعتمادی به مدیرانی که بیت المال رو بیت الحال خودشون و خونواده شون می دونن، نیست.
 • محمد IR ۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  8 0
  تو کشوری که عموم مردمش زیر خط فقر هستند تعلق گرفتن یک ماشین n میلیاردی به شهرداری به چه معناست؟ غیر از اینه که آقایان یا برای راحتی بیشتر خود یا برای ارضای روحیه اشرافی گری خود دست به همچنین کاری میرنند؟ ولی کاش مقداری نه ایمان بلکه انسانیت نه باور و اعتقاد بلکه شرف و انسانیت داشتند تا میدونستند جایگاه اونها جایگاه ارباب و رعیتی نیست بلکه آنها خادم مردم هستند ، وم دار خون هزاران شهید و مشغول الذمه به حق ملیون ها مسلمان ، وا مصیبتا جایی که آدم یادش بره واسه چی اومده و آخرش جاش کجاست!
 • IR ۲۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  0 0
  برای تهیه مایحتاج !!!!از اقامتگاه؟؟؟؟خارج شده و.......
 • مهمان IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  0 0
  سلام علیکم با عرض پوزش تنظیم خبرتان درست نیست. چون بعد از واقعه اول امام جمعه اعتراض کرد و بعد رئیس شورا عذرخواهی کرد و بعد ستاد امر به معروف وارد عمل شد.
 • علی IR ۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  1 0
  با سلام به قول آقا مصطفی این یکی رو ملت دیدین اون سوء استفاده هایی که از بیت المال کردید و کسی ندیده رو چی از بابت اونها هم میخواهید عذرخواهی کنید ایام تعطیل ، ماموریت کاری با ماشین خارجی و همراه خانواده ، پخش موسیقی غربی در ایام شهادت ، واقعا خجالت نمیکشین ، این همه وقاحت و پررویی رو از کجا آوردین ؟؟ ملت رو چی حساب کردین ، آقازاده شما در شوری چه سمتی داره ؟ اصلا اگه هم داره چرا باید سمت گرفته باشه ؟؟ امثال شما کاری کردین که مردم به اسلام و نظام بدبین بشن . خدا ازتون نگذره . اگه مسئولین به این موضوع ورود و رسیدگی نکنند اونها هم در این جرم شریک هستند و راه رو برای ادامه این امور و تکرار این کارها توسط دیگر کسانی که به بیت المال دسترسی دارند باز میشه .
 • علی IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  3 0
  با سلام به قول آقا مصطفی این یکی رو ملت دیدین اون سوء استفاده هایی که از بیت المال کردید و کسی ندیده رو چی از بابت اونها هم میخواهید عذرخواهی کنید ایام تعطیل ، ماموریت کاری با ماشین خارجی و همراه خانواده ، پخش موسیقی غربی در ایام شهادت ، واقعا خجالت نمیکشین ، این همه وقاحت و پررویی رو از کجا آوردین ؟؟ ملت رو چی حساب کردین ، آقازاده شما در شوری چه سمتی داره ؟ اصلا اگه هم داره چرا باید سمت گرفته باشه ؟؟ امثال شما کاری کردین که مردم به اسلام و نظام بدبین بشن . خدا ازتون نگذره . اگه مسئولین به این موضوع ورود و رسیدگی نکنند اونها هم در این جرم شریک هستند و راه رو برای ادامه این امور و تکرار این کارها توسط دیگر کسانی که به بیت المال دسترسی دارند باز میشه .
 • امیر IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  2 0
  ]دوست عزیز لطفا اجازه بده پیامم منتشر بشه] چقدر ادمای مسخره ای هستین شما با اینکه میدونید بیت المال داره چجوری خرج میشه و تو جیب کیا میره مشکلی ندارین! فقط با دیدنش مشکل دارین!؟
 • غفار IR ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  7 0
  اصلا این ماشین کجای شهرداری دردمیخوره چرا باید دراختیار شهرداری باشه چرا باپول بیت المالی که میگین دادین خریدین اقایان که خودتونا مقام جلوه مییدید شما کارگر مردم هستتین نه مقامدار دارید از مردم حقوق میگیرید حالا که خوردید بردید دارید مردما دست میندازید .....هزارماشین گرون قیمت اداره های ناکارمد وجوددارن....
 • حسینی IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  5 0
  واقعا باید به حال مردم تأسف خورد که چنین مسئولانی در نظام جمهوری اسلامی وجود داره. مردم این همه خون دادن تا این سئولان سر کار بیان؟!. رئیس شورای شهر کرج به جای فرافکنی باید استعفا می داد. نهادهای نظارتی کجا هستند. اگه با این رفتارها برخورد نشه، دهن کجی به مردم انقلابه.
 • مهدی MD ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
  10 0
  با سلام، واقعا باعث تاسف است و دامنه توجیه آقایان هم وسیع است و با یک معذرت خواهی می خواهند صورت مساله پاک شود.انتظار می رود در دوره جدید دولت آقای رئیسی، نظارت و کنترل و بازخواست ها جدی شود، و هر کس خلاف خود و اطرافیانش را با حرافی پاک کند.