شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ |۲۸ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Dec 4, 2021
کد خبر: 991644
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
ورزش بانوان

حوزه/ سال‌های قبل، اخبار ورزشی بانوان ایرانی معمولا صرفا به صورت خبر بود و تصویری از ورزشکاران زن در آن رقابت ورزشی نمایش داده نمی‌شد؛ ولی در حال حاضر در خیلی از رشته‌های ورزشی تصاویر آن به ‌راحتی از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، بابک شکورزاده در کانال نویسندگان حوزوی، نوشته است:

سال‌های قبل، اخبار ورزشی بانوان ایرانی معمولا صرفا به صورت خبر بود و تصویری از ورزشکاران زن در آن رقابت ورزشی نمایش داده نمی‌شد؛ ولی در حال حاضر در خیلی از رشته‌های ورزشی تصاویر آن به ‌راحتی از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

این در حالی است که بانوان در خیلی از رشته‌های ورزشی و متناسب با نوع رشته‌ای که برای آن تعریف شده است پوشش مناسبی ندارند که قابلیت پخش در رسانه را داشته باشد.

این یک طرف قضیه؛ از طرف دیگر ورزش بانوان به خودی خود مشکلی ندارد و کسی مخالف آن نیست و پخش تصاویر آن هم تا زمانی که طبق ضوابط عرفی و شرعی باشد مانعی ندارد؛ ولی آیا این روندی که در حال اجرا است مبتنی بر ضوابط هست؟! آیا پخش تصویر ورزشکاری که لباس تنگ چسبان به تن دارد، مطابق با ضوابط است؟! حالا تحرک داشتن با این وضعیت نیز جلوه بیشتری از اندامش را در معرض دید قرار می‌دهد!

شاید آن زمان که این تصاویر پخش نمی‌شد حرمتی برای احکام الهی قائل بودند و شاید هم تصور می‌کردند که اگر پخش شود با موضع گیری‌های تندی مواجه خواهند شد.

به هر حال هر انگیزه‌ای که در کار بوده، در گذشته شاهد پخش این تصاویر نبودیم؛ ولی متأسفانه در حال حاضر این مسئله به راحتی در اخبار ورزشی بانوان نمایش داده‌ می‌شود و بعضا پخش کامل مسابقه را نیز شاهد هستیم؛ همچنان که مثلا در المپیک امسال (۲۰۲۱)، مسابقه بدمینتون باز ایرانی پخش شد.

متأسفانه این مسئله در سیمای جمهوری اسلامی نهادینه شده و گویا دیگر هیچ قبحی ندارد و اگر اعتراضی هم به این گونه مسائل شود چه بسا معترضین، محکوم به تهجر شوند.

طبیعی است که چنین وضعی متناسب با شأن جامعه اسلامی و صدا و سیمایی که قرار بود دانشگاه باشد، نیست و مسئولین مربوطه تدبیری در تراز جمهوری اسلامی داشته باشند و خواسته یا نخواسته زمینه ساز ترویج پوشش نامناسب نباشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

 • MD ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
  2 0
  بدتر از نشان دادن تصاویر وجود کادر مربیان مرد در این تیمها است که متاسفانه این مورد اصلا قابل پذیرش نبوده و نخواهد بود. خلاصه مطلب اینکه هرچقدر سازمان نها ونهادها و حکومت ج.ا.ا در جهت تحقق ارزشها واصول ناب اسلام تلاش می کنند مشاهده می شود یک کارگردان ویا فدراسیون های ورزشی به راحتی تمام زحمات و هزینه کرد ها به بادمی دهند وکسی هم توجه نمیکند
 • IR ۰۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
  5 0
  از کوزه همان برون تراود که در اوست. سطح حیای مسئولان صدا و سیما روز به روز مشخص تر می شود.
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
  6 0
  البته دانشگاه هست اما دانشگاه عادی سازی منکرات
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8