جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ |۱۷ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 21, 2022
کد خبر: 992825
۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
امام جمعه اصفهان

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان از اجرای طرح «سایبان شهر» و ۸۰۰ برنامه در هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، پیش از ظهر امروز در دیدار سرپرست و کادر کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه کتاب در ایران، اظهار داشت: متاسفانه علی رغم تلاش‌هایی که در راه کتابخوانی انجام می‌شود، باز هم سرانه مطالعه کم است.

وی افزود: اگر کتاب نبود، تاریخ بشر مشخص نبود؛ قطعاً کتابخوانی یک راه رشد است که خداوند وسیله آن را به ما داده است.

وی گفت: افرادی که در حوزه کتاب کار می‌کنند باید خودشان هم اهل مطالعه باشند و حیف است انسان با کتاب مانوس نباشد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به اینکه هر نوع کتابی خوانندگان خاص خود را دارد، گفت: در توزیع کتاب باید هدف، تحصیلات، سن و شغل در نظر گرفته شود و در روستا، شهرستان، حاشیه شهر و مرکز شهر توزیع کتاب عادلانه و مطابق نیاز و سلائق باشد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه با کتاب و کتابخوانی باید فرهنگ دینی را به مردم آموخت، گفت: تمام سعی دشمن این است که به هر وسیله ای فرهنگ و دین را از ما بگیرد و کتاب خوب وسیله ای برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به گزارش فعالیت یک سال گذشته کتابخانه‌های عمومی استان، اظهار داشت: در هفته کتاب برنامه سایبان شهر را در دستور کار داریم که ۸۰۰ برنامه در استان اصفهان برگزار و موضوعات مختلفی در آن مطرح می‌شود.

امیر هلاکویی افزود: در حوزه توسعه در ۵ سال گذشته علی رغم مشکلات اقتصادی توانستیم با همکاری مسئولان و خیران ۵۰ باب کتابخانه در استان افتتاح کنیم این کتابخانه‌ها در شهرهای فاقد کتابخانه تاسیس شد و همچنان ۱۲ شهر فاقد کتابخانه داریم که به دلیل بودجه و کمبود اعتبار امکان تشکیل کتابخانه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از این ۵۰ باب کتابخانه ۱۰ باب در ۶ ماهه اول سال جاری بوده که تا پایان سال ۶ باب دیگر افتتاح می‌شود و نگاه عدالت محوری را در توسعه کتابخانه‌ها داشتیم.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با بیان اینکه مشکل گرانی کاغذ و افزایش قیمت کتاب بسیار است، گفت: ما در این راستا از ظرفیت خیران استفاده کردیم و جشنواره نذر کتاب را در استان اصفهان برای اولین بار به افتخار علامه مجلسی نام جشنواره را انوار دانایی گذاشتیم و در قالب این جشنواره ۵۰۰ هزار جلد به ارزش بالای ۲۰ میلیارد تومان کتاب جذب کردیم که با اختلاف بسیاری رتبه اول تعداد کتاب موجود در کتابخانه‌های استان را کسب کردیم.

اجرای طرح «سایبان شهر» در اصفهان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =