دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ |٢٤ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 26, 2019
شیخ خالد النعمانی خطیب جمعه نجف اشرف

حوزه/ شیخ خالد نعمانی در خطبه های نماز جمعه نجف گفت: عراق با بحران های مختلفی رو به رو است که از جمله آن ها بمباران نیرو های عراقی از سوی آمریکا در مرز های سوریه و دیگری فاجعه ربوده شدن تنی چند در راه بغداد – کرکوک و کشته شدن آن به دست داعش است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، شیخ خالد نعمانی امام جمعه موقت نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه گفت: عراق با بحران های مختلفی رو به رو است که از جمله آن ها بمباران نیرو های عراقی از سوی آمریکا در مرز های سوریه که منجر به شهادت 22 تن و مجروح شدن 25 تن دیگر شده، می باشد و دیگری فاجعه ربوده شدن تنی چند در راه بغداد–کرکوک و کشته شدن آن به دست گروهک های داعش است.

شیخ نعمانی خواستار رسیدگی و رفع این بحران ها شد و گفت: عراق به فضل اراده ملّت و عنایت اهل بیت(ع) قادر است که روی پای خود بایستد و از این بحران ها عبور کند.

وی در خصوص مسئله ربوده شدگان اشاره کرد: ما از نیرو های امنیتی می خواهیم که امنیت راه بغداد – کرکوک را تأمین کرده و گروهک های پنهان داعش را تعقیب کرده و قاتلان تروریست موجود در زندان ها را قصاص کند.

شیخ نعمانی این جنایت وحشیانه را محکوم کرد و به خانواده های شهدا تسلیت گفت.

امام جمعه موقت نجف اشرف در خطبه دینی به سالروز 17 شوال و جنگ خندق اشاره کرد و گفت: مسلمانان در این جنگ به فضل شمشیر امام علی(ع) پیروز شدند و عمر بن عبد ود عامری کشته و دشمن شکست خورد و پیامبر اکرم(ص) مدال بزرگی به حضرت امیر المؤمنین(ع) دادند و آن این سخن بود: امروز تمام ایمان در برابر تمام کفر قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =