شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ |٢١ محرم ١٤٤١ | Sep 21, 2019
دانشگاه رضوی

حوزه/ تفاهمنامه همکاری علمی و فرهنگی میان دانشگاه علوم اسلامی رضوی ايران و دانشگاه حضرت رقیه(س) سوريه در شهر دمشق امضا شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» با هماهنگی رایزنی فرهنگی ايران در سوريه، تفاهمنامه همکاری علمی و فرهنگی میان دانشگاه علوم اسلامی رضوی ايران و دانشگاه حضرت رقیه(س) سوريه امضا شد.

گفت‌وگو و توافق اولیه برای این مهم، اوایل امسال و در خلال سفر نماینده دانشگاه علوم اسلامی رضوی به دمشق و در مذاکره وي با مدیران دانشگاه حضرت رقیه(س) انجام شد. اين تفاهمنامه همکاری آبان‌ماه جاري توسط خياط، به نمایندگی از دانشگاه علوم اسلامی رضوی و نبیل حلباوی، معاون علمی و آموزشی دانشگاه حضرت رقیه(س) امضا شد.

این تفاهمنامه در زمینه تبادل استاد و دانشجو در علوم قرآني و حدیث، زبان و ادبیات عربی، حقوق، فقه، فلسفه و کلام اسلامی، اعطای بورسیه متقابل در همه مقاطع به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، ایجاد گروه‌ها و تخصص‌های مورد اتفاق بین طرفین، پایان‌نامه‌ها و طرح‌های مشترک و تبادل کتب و مجلات است و از جمله همکاری طرفین برای ایجاد تخصص ادبیات مقاومت در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در آن پیش‌بینی شده است.

بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر است؛ برنامه اجرایی مورد نیاز برای عملیاتی کردن آن تهیه شود. اعتبار تفاهمنامه از تاریخ امضا به مدت 5 سال با امکان تمدید مکرر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =