دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ |۱۳ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 17, 2022
مجمع عمومی نمایندگان طلاب

حوزه/ عضو ستاد نکوداشت شهدای روحانی کشور از برگزاری کنگره عظیم شهدای روحانی در اول اسفندماه در شهر مقدس قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین اکبری در مجمع عمومی نمایندگان طلاب که در سالن همایش مدرسه عالی دارالشفای قم برگزار شد، اظهار داشت: بیشترین شهدای سال‌های دفاع مقدس و دفاع از حرم، روحانیون بوده اند؛ اما در تکریم و تجلیل از این بزرگواران کنگره مناسبی برگزار نشده بود و با فرمان رهبر معظم انقلاب، مقرر شد کنگره‌ای عظیم در قم در سال ۱۳۹۸ انجام بپذیرد؛ اما با شیوع ویروس منحوس کرونا این برنامه به تعویق افتاد و مقرر شد در اول اسفندماه امسال برگزار گردد.

وی ابراز داشت: شهدای روحانی همچون سایر شهدا جانفشانی‌های بسیاری را در جنگ تحمیلی انجام دادند و بسیاری از این عزیزان متصل به قم بوده اند و به همین دلیل با دستور مقام معظم رهبری این کنگره بزرگ در قم برگزار خواهد شد.

رئیس بسیج اساتید حوزه خاطرنشان ساخت: پیش از برگزاری کنگره بزرگ شهدای روحانی، ده همایش در این رابطه در نقاط گوناگون استان خواهیم داشت و در کنار آن نمایشگاه بزرگی را در مصلای قم برگزار خواهیم کرد.

همچنین در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: سالروز قیام ۱۹ دی را گذراندیم که افتخاری برای قم و روحانیت بوده و توانست موج بلندی را برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران ایجاد نماید.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سالروز ۱۹ دی امسال به سه موضوع «غیرت دینی»، «جنگ نرم دشمن» و «وحدت» اشاره داشته و نمونه‌هایی را برای این مسائل بیان کردند که شنیدنی بود.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ابراز داشت: مرحوم آیت الله مصباح یزدی و شهید حاج قاسم سلیمانی از بزرگانی بودند که رهبر معظم انقلاب در این جلسه از خصوصیات بارز آنان یاد کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد خاطرنشان ساخت: ۹ هزار رزمنده و ایثارگر، ۹۰۰ آزاده و بیش از چهار هزار شهید در بین روحانیون سطح کشور وجود دارد و از این میان، ۲۲۰ فرمانده و سردار در میان این شهدا بوده اند.

وی تصریح کرد: مقرر شد در یکی از جلسات مجمع عمومی در خدمت استاندار قم هم باشیم تا درباره مسائل استان قم بحث و گفت و گو داشته باشیم.

کنگره عظیم شهدای روحانی کشور در قم برگزار می‌شود

در این جلسه، حجت الاسلام معین الدین دهقان، نماینده طلاب کهگیلویه و بویراحمد به عنوان ناطق اول پیش از دستور به ایراد سخن پرداخت و گفت: در سفر رهبر معظم انقلاب به استان کهگیلویه و بویراحمد، ایشان بیان کردند: هر کس اندکی در تاریخ گذشته این استان مطالعه کند، می بیند که این استان از خصوصیاتی همچون: مردم مؤمن و با اخلاص، از شجاعت‌هایتان، از مقاومت هایتان، از ایمانتان، از ایستادگی در مقابل فرمانروایان ظالم، از مشارکت زن و مردم در تمام مسائل زندگی و … داراست.

وی ابراز داشت: در طول تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مردم کهگیلویه و بویراحمد پیشتاز بوده اند؛ اما متأسفانه شاهد بیکاری و فقر در سطح استان هستیم.

نماینده طلاب کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگر از سخنان خود خاطرنشان ساخت: صندوق قرض الحسنه طلاب این استان بحمدالله از موجودی مناسبی برخوردار است و به طلاب و فضلا وام‌های ضروری بسیاری داده شده است.

حجت الاسلام دهقان گفت: از نمایندگانی که به عنوان نماینده مجمع نمایندگان در مرکز خدمات حوزه و شهرک مهدیه انتخاب می‌شوند، خواهشمندیم که پیگیر موضوعات بوده و اثرگذاری لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام امینی اطهر، نماینده طلاب و فضلای بویراحمد و گچساران نیز به عنوان ناطق دوم پیش از دستور به ایراد سخن پرداخت و گفت: بحمدالله ساختمانی برای طلاب و فضلای استان کهگیلویه و بویراحمد خریداری شده تا محل تجمع و سایر برنامه‌های طلاب این استان باشد.

وی به سالروز شهادت شهید هسته‌ای، علیمحمدی اشاره کرد و بیان داشت: دولت‌های گوناگون در برابر مسائل هسته‌ای برخوردهای مختلفی داشته اند و ما در این راه شهدای بسیاری را داده ایم.

نماینده طلاب و فضلای بویراحمد و گچساران اظهار داشت: بحمدالله در حال حاضر دولت انقلابی سرکار است که باید برای تحقق تمدن نوین اسلامی تمام تلاش خود را انجام دهد.

حجت الاسلام امینی اطهر ابراز داشت: امروز مهمترین مسئله در کشور، موضوع معیشت مردم است که با آن دست و پنجه نرم کرده و سبب ایجاد مشکلات بسیاری در کشور شده است.

وی خاطرنشان ساخت: امروز مشکلات معیشتی گریبانگیر طلاب و فضلا هم بوده و درگیر این مسئله شده اند و نمی‌توانند به درستی به وظایف خود عمل نمایند.

نماینده طلاب و فضلای بویراحمد و گچساران تصریح کرد: صیانت از فضای مجازی یکی از موضوعات مهم کشور است که دولت باید فکری برای آن کرده تا قتلگاه جوانان ما به سامان مناسبی برسد.

حجت الاسلام امینی اطهر بیان داشت: وقتی فرماندهی و فرمانبری فضای مجازی در دست ما نیست و دشمن مطابق با اهداف خود آن را تعریف می‌کند، باید عامل پدافند و دفاع از خود در این عرصه داشته باشیم و مجلس شورای اسلامی باید طرح صیانت از فضای مجازی به نحو احسن به تصویب برساند و در این صورت است که می‌توانیم این فضا را کنترل نمائیم.

وی اظهار داشت: انقلابی گری در راستای تحقق منویات رهبر انقلاب تعریف می‌شود و ما نمایندگان طلاب باید بازوی رهبر انقلاب در تحقق اهداف اسلامی باشیم؛ وقتی ایشان جهاد تبیین و غیرت دینی و عقلانیت را بیان می‌نمایند، باید مطابق با این دستورات عمل نمود و کار تشکیلاتی کرد تا به نتیجه مناسب رسید.

نماینده طلاب و فضلای بویراحمد و گچساران ابراز داشت: از اهداف دشمن تغییر چهره مذهبی قم است که به سمت سکولار و حساسیت زدایی از قم حرکت می‌کند و باید این دغدغه‌ها با اولویت حفظ چهره فرهنگی قم پیگیری و بررسی گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =