یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ |۱۹ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 23, 2022
تبریز

حوزه/ استاد حوزه علمیه تبریز در جمع کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرق برگزار شد، گفت: تبیین مکتب سردار سلیمانی نسبت به تبیین شخصیت فردی او، بسیار کم بوده و مطالبه مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز حجت الاسلام مجتبی نظری در مراسم زیارت عاشورا با موضوع «شخصیت و رشادت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی» در جمع کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، گفت: تبیین مکتب سردار سلیمانی نسبت به تبیین شخصیت فردی او، بسیار کم بوده و مطالبه مقام معظم رهبری است.

استاد حوزه علمیه تبریز افزود: نباید بگذاریم سردار سلیمانی را به عنوان یک فرد معرفی کنند بلکه باید به عنوان یک مکتب معرفی شود. راه تبدیل شخصیت به یک مکتب نیز شناسایی شاخص‌های فردی و عمومی کردن آن‌ها است.

وی با اشاره به فعالیت مردم و پرداخت به نقش سردار سلیمانی در فضای مجازی، گفت: پس از شهادت سردار سلیمانی، نقش و عملیات‌های این سردار بیش از پیش در فضای مجازی گسترش یافت. مخصوصاً امسال در آستانه شهادت سردار، کشورهای اسلامی به خصوص ایران یک کارزار با عنوان «هشتگ هیرو (قهرمان)» را از اول دی ماه آغاز کردند و این هشتگ در شب شهادت سردار، ترند جهانی شد.

حجت الاسلام نظری افزود: این اقدام به ما نشان داد که می‌توانیم با اتحاد یکدیگر در شبکه‌های مجازی به یک قدرت تبدیل شویم. اگر فعالان فضای مجازی، این فضا را به عنوان یک پتانسیل (نه ابزار سرگرمی) به حساب آورند و به صورت شبکه‌ای عمل کنند، نمونه‌ای از این قدرت را هم‌چون هشتگ هیرو می‌توان مشاهده کرد.

وی با بیان این‌که نسل جدید جوانان ما با ادبیات انقلاب و دفاع مقدس آشنا نیستند، گفت: باید نسل جوان با رشادت‌های رزمندگان جوان دوران دفاع مقدس در عملیات‌های آن دوران، قصه‌های مدافعان حرم و … آشنا شوند. چرا که وقتی نسل جدید، ادبیات دفاع مقدس را از یاد ببرد، زبان ما را نیز از یاد برده و انگیزه دفاع نخواهد داشت.

استاد حوزه علمیه تبریز با اشاره به ضرورت پاسداری از فرهنگ و نقش قابل توجه متولیان فرهنگ در این خصوص، افزود: روزهایی که در تاریخ و فرهنگ ما به ثبت رسیده است نباید تنها در یک روز خلاصه شده و بگذرد.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که در بازخوانی تاریخ اسلام و انقلاب کمبود داریم. در این راستا باید در ادارات و مراکز مختلف، تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی را با جمع تعدادی از کارکنان، بازخوانی کنیم تا واقعیت‌ها و اتفاقاتی که در آن دوران افتاده است در خاطرمان بماند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =