چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ |۲۳ شوال ۱۴۴۳ | May 25, 2022
حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار سردار مؤمنی

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: باید از تمام ظرفیت‌های فرهنگی و اطلاع رسانی و همچنین نهادهای مردمی و خیرین، برای ریشه کن شدن مواد مخدر استفاده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار سردار مؤمنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، با اشاره به آیه «وَ تَعَاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ وَالتَّقْوَی وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَی الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ» گفتند: مبارزه با مواد مخدر با توجه به موقعیت خاص ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر و آثار سو مصرف آن برای فرد، خانواده و جامعه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

معظم له در ادامه به آثار مخرب مواد مخدر بر خانواده و جامعه اشاره نموده و افزودند: دین مبین اسلام به سلامت فرد و جامعه بسیار اهمیت داده و همواره بر امنیت جامعه، برقراری عدالت و رفاه و معیشت مردم بسیار تاکید نموده است، از این رو پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ»؛ آن‌که صبح کند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشد، مسلمان نیست.

این مرجع تقلید با تاکید بر اهمیت پیشگیری و کار فرهنگی در مبارزه با مواد مخدر بیان کردند: دین مبین اسلام نجات یک فرد را نجات یک جامعه توصیف کرده اگر کسی گرفتار مواد مخدر شود یک خانواده و جامعه را درگیر و گرفتار می‌کند و در مقابل نجات یک معتاد نه تنها نجات فرد و خانواده که نجات یک جامعه محسوب می‌شود از این رو باید از تمام ظرفیت‌های فرهنگی و اطلاع رسانی و همچنین نهادهای مردمی و خیرین، زمینه ریشه کن شدن این معضل اجتماعی را فراهم کند.

حضرت آیت الله نوری همدانی همچنین با اشاره به تلاش استکبار در گسترش فساد و ابتذال در میان مسلمانان بویژه نسل جوان گفتند: استکبار همواره تلاش می‌کند تا مسلمانان دچار فقر فرهنگی و عقب ماندگی باشند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند، امروز اوضاع مسلمانان در عراق، افغانستان، سوریه، بحرین و یمن دلیل محکمی بر دشمنی آنان است. باید همواره آگاه بود و فتنه انگیزی ها دشمنان را به مردم اطلاع داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =