سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ |۱۸ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ | Oct 3, 2023
سیدکاظم موسوی

حوزه/ رئیس کل دادگستری استان فارس از بخشش کریمانه اولیای دم و رهایی محکوم به قصاص همزمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از فارس، حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، گفت: چندین سال پیش در شهرستان استهبان در پی بروز اختلاف ملکی بین دو تن درگیری و نزاع رخ داد که نهایتاً در این میان جوانی به قتل می‌رسد.

وی افزود: با تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی و رسیدگی قضائی، در نهایت رأی بر محکومیت متهم به قصاص نفس، در یکی از شعب دادگاه‌های کیفری یک شیراز صادر شد.

رئیس دادگستری فارس در ادامه اظهار داشت: پس از ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف، با تدبیر و درایت رئیس دادگستری، دادستان و اعضای شورای حل اختلاف استهبان، با یک اقدام هماهنگ و جهادی با دعوت از معتمدین محلی و برگزاری چندین جلسه در طول ۳ سال، رضایت اولیای دم اخذ و این پرونده پس از ۹ سال منتهی به صلح و سازش شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با قدر دانی از گذشت خانواده اولیای دم خاطر نشان کرد: در پرونده‌های قتل عمد که به صلح و سازش می‌انجامد اقدام خداپسندانه و کریمانه خانواده متوفی برای گذشت و اعلام رضایت، نشان از ایمان و صبر والای آن‌ها دارد و تلاشی نیز که برای تحقق این مهم مصروف می‌گردد تقویت فرهنگ عفو و گذشت و حفظ روحیه اخوت و برادری را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

نماینده قوه قضائیه در استان فارس تصریح کرد: توسعه حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم جامعه است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده و بهره وری بعمل آید.

انتهای پیام / ‏

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =