دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ |۱۷ محرم ۱۴۴۴ | Aug 15, 2022
کد خبر: 1032309
۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
مهدی عرفاتی سرپرست خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاد دانشگاهی، مهدی عرفاتی را به عنوان سرپرست و عضو هیات مدیره خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، رئیس جهاد دانشگاهی، مهدی عرفاتی را به عنوان سرپرست و عضو هیئت مدیره خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منصوب کرد.

عرفاتی پیش‌ از این دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت بود و مدیر مسئولی و سردبیری روزنامه جام جم، معاون خبر روزنامه فرهیختگان و سردبیری خبرگزاری‌های نسیم و دانشجو را در کارنامه خود دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی همچنین در نامه‌ای از تلاش‌های علی متقیان، مدیرعامل سابق خبرگزاری ایسنا قدردانی کرد.

در متن حکم انتصاب مهدی عرفاتی آمده است:

«خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به‌عنوان یک رسانه‌ی حرفه‌ای و پیشرو، یکی از سرمایه‌های ارزشمند کشور و جهاددانشگاهی است. با توجه به لزوم نوآوری، ارتقاء و توسعه‌ در این رسانه و عطف به تجربیات و توانمندی‌های جنابعالی، شما را به‌عنوان « سرپرست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و عضو هیأت مدیره» منصوب می‌کنم.

لازم است برای نیل به اهداف عالی این رسانه مأموریت‌های زیر موردتوجه ویژه قرار گیرد:

۱- برنامه‌ریزی و تلاش برای ارتقاء کیفیت و کمیت تولید خبر و محتوا با توجه به سه اصل خوب، مفید و امیدبخش بودن

۲- بهینه‌سازی و ارتقاء ساختار و مدیریت برای نظارت بر سلامت و صحت اخبار و محتوا در حین توجه به‌سرعت انتشار و استقلال رسانه

۳- توجه ویژه و برنامه‌ریزی برای ایجاد و توسعه‌ی نوآوری رسانه‌ای و استفاده از فناوری‌های جدید نرم و فرهنگی برای رویش و زایش، مجموعه‌های جدید در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

۴- همراهی و هم‌افزایی رسانه‌ای برای رشد و بالندگی، رکن مولود انقلاب “جهاددانشگاهی“ و جریان سازی دستاوردهای علمی_فرهنگی، فناوری و نوآوری آن به‌عنوان “زیست بوم نوآوری نخبگان کشور“

۵-تشکیل هدفمند و منظم جلسات هیات مدیره و تدوین سند برنامه‌ی‌ راهبردی و ارزیابی شاخص‌های رشد و توسعه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)»

رئیس جهاد دانشگاهی در احکام دیگری دکتر عیسی علیزاده(معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی) و دکتر محمدرضا دهقانی(معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی یزد) را برای دو سال به عضویت هیأت مدیره ایسنا منصوب کرد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی همچنین در نامه‌های جداگانه ای از تلاش‌های علی متقیان در زمان تصدی مدیرعاملی خبرگزاری ایسنا و دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو، دکتر سید عبدالحمید احمدی و مهندس علیرضا زجاجی اعضای سابق هیئت مدیره این خبرگزاری قدردانی کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =