شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ |۱۶ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Dec 10, 2022
تصاویر/ آیین افتتاحیه طرح امین

حوزه/ معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر لزوم همکاری بیشتر دستگاه های دیگر جهت مراقبت بهتر از دانش‌آموزان در برابر آسیب های اجتماعی، از فعال شدن این طرح در ۴۰ هزار مدرسه و پوشش ۶ میلیون دانش آموز در طرح «نماد» خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، اصغرباقرزاده، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح مدارس طرح امین در استان قم، اظهارکرد: آموزش و پرورش در گام اول اجرای طرح نماد تعداد ۶ هزار مدرسه و جمعیتی بالغ بر یک میلیون دانش آموز را در این طرح تحت پوشش قرار داد که با حمایت سایر دستگاهها و قوت این طرح، امسال تعداد مدارس را به ۴۰ هزار مدرسه و ۶ میلیون دانش‌آموز ارتقا خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت طرح مدارس امین و مشارکت ارزشمند حوزه های علمیه با وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۱۲۰ هزار مدرسه در کشور گفت: در ۲۰ هزار مدرسه به دلیل کم بودن جمعیت دانش‌آموزی برای فعالیت‌های تربیتی به مدیران و معلمان موجود بسنده می‌کنیم، اما در ۱۰۰ هزار مدرسه نیازمند به کارگیری نیروهای قوی و کارآمد برای امور فرهنگی هستیم.

باقرزاده که در تالار بیداری اسلامی جامعة الزهرا (س) سخن می گفت، افزود: معلمان چون ارتباط مستمر، مستقیم و بیشتری با دانش‌آموزان دارند، از نقش حساس و ویژه تربیتی نیز برخوردار هستند.

وی با اشاره به اهمیت حضور طلبه‌ها و روحانیان در برنامه‌های تربیتی خاطرنشان کرد: کارهای فرهنگی برای معلمان از کارهای تربیتی که در خصوص دانش‌آموزان انجام می‌شود، خیلی موثرتر و مورد نیازتر است.

معاون وزیر آموزش و پرورش خطاب به روحانیان گفت: در ارتباط‌هایی که در مدارس دارید، سعی کنید، معلمانی که با آنها امکان ارتباط گیری است را تحت تاثیر قرار دهید.

وی با ذکر این مطلب که تنها در ۴۲ هزار مدرسه کشور مربی تربیتی داریم و ۵۸ هزار مدرسه بدون مربی است گفت: ۱۳ هزار فرد فعال در امر مشاوره درسی و تربیتی نیز حضور دارند، و همچنان تعداد زیادی از مدارس از مشاوره محروم هستند.

باقرزاده در بخشی از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در مدارس خاطرنشان کرد: در حوزه قرآن تلاش کرده‌ایم، مسابقه محوری را به آموزش عمومی قرآن تبدیل کنیم، چراکه احتیاج به آموزش عمومی قرآن داریم، اول هم از معلمان شروع کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: با پذیرش اداره‌کل آموزش و پرورش قم، طرح آموزش قرآن به آموزگاران مقطع ابتدایی با هدف مأنوس شدن با این کتاب آسمانی اجرا می‌شود.

۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =