سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ |۹ محرم ۱۴۴۶ | Jul 16, 2024
افتتاحیه بیستمین دوره آموزش روایتگری دفاع مقدس

حوزه/ افتتاحیه بیستمین دوره آموزش روایتگری دفاع مقدس و مقاومت یادبود روحانیون شهید حرم رضوی در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، افتتاحیه بیستمین دوره آموزش روایتگری دفاع مقدس و مقاومت یادبود روحانیون شهید حرم رضوی در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین حسین جوشقانیان، مدیر موسسه روایت سیره شهدا در سخنانی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مقابله هوشمندانه با تهاجم فرهنگی دشمنان اظهار داشت: دشمنان نه امروز بلکه از دهه‌های گذشته ماهیت، شخصیت، باور و رفتار و سبک زندگی اسلامی ایرانی مردم خصوصا جوانان را هدف قرار داده‌اند.

وی با اشاره به فلسفه و تاریخچه تشکیل موسسه روایت سیره شهدا یادآور شد: مرحوم عبدالله ضابط روحانیون را جمع کردند و گفتند باید با زبان شهدا وارد دانشگاه‌ها شویم. مرامنامه عاشورا سرلوحه همه انسان‌های موحد است تا عصر ظهور و متاسفانه امروز عده‌ای با شعار مرگ بر دیکتاتور جای شهید و جلاد را عوض می‌کنند.

در ادامه حسین یکتا راوی دفاع مقدس گفت: راویان باید خود را سرباز امام زمان بدانند و به نام و یاد ایشان و بر اساس رهنمود رهبر انقلاب حرکت کنند تا کارها برکت پیدا کند. دشمن اهمیت و ارزش این نسل را شناخته و باید مجاهدت کرد تا از گزند دشمنان حفظ شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت نیز در این جلسه عنوان کرد: خدا را شکر می کنیم در زمانی در حال زندگی هستیم که عطر و بوی شهادت را می بینیم و درک می کنیم. در طول تاریخ، فرهنگ شیعه با شهادت مانوس بوده و می توان گفت شیعه از زمان حضرت زهرا(س) شروع شده است.

حاج ابوالقاسم ادامه داد: در نیجریه ۲۵ میلیون نفر توسط شیخ زکزاکی شیعه شدند و او همه شش فرزندش را در این راه از دست داد و مادر این فرزندان، با استواری بیان می کند که ما کاری نکردیم.

وی ادامه داد: ما نسبت به خون شهدا هستیم و اگر شهیدی دین خود را ادا کرد، باید با روایتگری مسیر او را ادامه داد. بزرگترین خدمت به انقلاب بعد از شهادت، روایتگری برای شهداست و کار روایتگری بهترین خدمت است. رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اگر شما روایت نکنید دشمن خلاف واقع و بر اساس میل خودش روایتگری می‌کند و جای ظالم و مظلوم را تغییر می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha