پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ |۱۱ رجب ۱۴۴۴ | Feb 2, 2023
کد خبر: 1056090
۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
برکناری

حوزه/ معاون استاندار قم گفت: مدیر متخلف یکی از بانک‌های استان که با وجود تذکر شهروندان به یک خانم بی‌حجاب خدمات ارائه کرده بود، برکنار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، احمد حاجی‌زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری قم در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی از بی توجهی مسئولین یکی از شعب بانک های استان در رعایت قانون عفاف و حجاب و ارائه خدمات به یک فرد بی حجاب گفت: درپی انتشار این فیلم و نگرانی شهروندان از تکرار چنین تخلفی و مطالبه رسانه ها، استاندارقم دستور برکنار رئیس شعبه بانک متخلف را صادر و صبح امروز ضمن ابلاغ این دستور ، تذکرات لازم مجددا به سرپرستی‌ها و مدیران تمام شعب بانک‌های استان مبنی رعایت قانون عفاف و حجاب داده شد.

وی افزود: مسئولیت اجرای قانونی ابلاغی عفاف و حجاب در دستگاه های دولتی متوجه مدیر آن دستگاه است و در صورت بروز چنین تخلفی ابتدا با مدیر خاطی برخورد جدی می شود و در ادامه نیز کارمندانی که نقشی داشته اند با آنها برخورد خواهد شد.

معاون استاندار با اشاره به ابراز نگرانی مردم قم از وضعیت عفاف و حجاب در یکی از فروشگاه های بزرگ قم گفت: درباره وضعیت عفاف و حجاب یکی از فروشگاه های بزرگ به متولیان این فروشگاه و همچنین مدیران دولتی مرتبط با این موضوع تذکر جدی برای اصلاح وضع آن مجموعه داده شده و در صورت عدم توجه اقدامات بعدی انجام خواهد شد.

حاجی زاده با تأکید بر اینکه فریضه امربه معروف و نهی از منکر لسانی یک تکلیف شرعی عمومی است گفت: براساس آموزه های دینی همه ما باید به این فریضه عمل کنیم لذا در شرایط امروز همه وظیفه دارند نسبت به منکرات تنها تذکر لسانی دهند و سپس به پلیس گزارش تا روند قانونی برخورد با این هنجارشکنان تکمیل شود.

وی در ادامه افزود: برای ترویج و تحکیم عفاف و حجاب در دستگاه های استان فرایندی تعریف شده که در حال اجراست و مهمترین آن نظارت و بازرسی مستمر از شیوه اجرای قانون است.

گفتنی است:در روز پنج‌شنبه ۳ آذرماه، در یکی از شعب بانک‌های استان، یکی از خانم‌ها کشف حجاب کرده و کارمندان این شعبه بانک نیز خلاف قوانین، به وی خدمت‌رسانی کرده بودند.
فیلم کشف حجاب این فرد در شبکه‌های اجتماعی نیز بازخوردهای بسیاری داشت و نگرانی‌های بسیاری برای مردم ایجاد کرده بود که با واکنش و برخورد سریع استاندار همراه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نظرات

 • مدیر IR ۰۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  2 0
  این نامردیه این بدبخت برکناربشه اونوقت تمامی روسای بانک و بیمارستان و شهرداری های و اداره مالیاتی و....تهران برکنارنشن یه سربرین دوربین هاشونو چک کنین ،بیمارستان که کارمنداشم کشف حجاب کردن
 • سعید IR ۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  3 9
  چهارشنبه هفته قبل، ساعت هشت شب، از قطار تهران به قم پیاده شدیم، بانوانی به روال تهران روسری نداشتند، تذکر دادم محل نذاشت، تکرار کردم خانم اینجا قمه تهران نیست روسریتونو سرتون کنید ، دو سه نفر آقا به من تذکر دادن که بسه!🙄 دیگه دو سه تا وکیل پیدا کرده بود و اونها داشتند به من حمله میکردند که چرا تذکر میدی! ، و با هم مشاجره لفظی کردیم ، نیروی انتظامی راه آهن با خودروی سمند کنارم داره رد میشه نگهش میدارم توضیح میدم که من به این خانم دو سه بار تذکر دادم گوش نکردند ، شما تذکر بدید، بدون هیچ عکس العملی حتی به من محل هم نداشت و رد میشه می‌ره!که موجب تمسخر بقیه شد، برای من البته اصلا مهم نیست، ولی برای همچین پلیسی کسی تره هم خرد نمیکنه که من نگهش داشتم دارم بهش میگم آقا این تخلف صورت گرفته! می‌ترسه حتی پیاده شده تذکر زبانی بده! رفتم به پلیس مستقر در راه آهن هم تذکر دادم، نمی دونم اونها پیگیر تخلف نیروشون شدند یا خیر. متاسفانه تقریبا در ایستگاه راه آهن این تخلف خانمهایی که از شهرهای دیگه میان خیلی تکرار میشه، و سرلخت میان توی شهر، هفته قبل هم باز بنده تذکر دادم به خانمهای سرلخت اما اونقدر پر رو شدن که توی قم هم براشون مهم نیست و محل نمیذارن به یه تذکر. واقعا نیاز هست فکر جدی بشه در این زمینه. پلیس پس به چه درد میخوره؟ واسته اونجا تذکر بده بخدا می‌ترسند گوش میدن. ما که دستمون به جایی بند نیست، شما منتقل کنید به استانداری، راه آهن و نیروهای انتظامی.
  • . IR ۰۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
   2 5
   خدا خیرتون بده
  • یا سریع الحساب IR ۰۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
   2 5
   خداوندا در عذاب متجاهران به فسق دهن کجی کنند، تعجیل فرما
 • تشکر IR ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
  2 5
  درود بر استانداری و واکنش سریعش
 • حائز اهمیت IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  1 2
  سرای ایرانی را دریابید. سرای عادی سازی ویرانی ستر و پوشش و حفاظ ...