پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ |۱۱ رجب ۱۴۴۴ | Feb 2, 2023
آیت‌الله علما در دیدار دانشجویان بسیجی که به مناسبت 16آذر روز دانشجو

حوزه/ امام جمعه کرمانشاه با دعوت از مسئولان برای شنیدن سخنان دانشجویان و دانشگاهیان تصریح کرد: دانشجوی ما شغل، ازدواج ، مسکن و آینده ای تضمین شده می خواهد و این از اصول بدیهی و قانونی کشور و حق طبیعی آن هاست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری « حوزه » در کرمانشاه، آیت‌الله علما پیش از ظهر امروز در دیدار با دانشجویان بسیجی که به مناسبت 16آذر روز دانشجو در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: از دانشجویان عزیز می خواهم به عنوان سرمایه بی بدیل آینده کشور، پیشنهادات سازنده خود را به مسئولان ارایه دهند.

امام جمعه کرمانشاه با تبریک روز دانشجو گفت: امام راحل فرمود دو قشر حوزه و دانشگاه، باید مملکت را اداره کنند، زیرا پیوند بین علم و دین باعث رونق و موفقیت کشور می شود.

وی افزود: دانشجویان باید بدانند، هیچگاه نظرات و طرح های علمی آن ها در پیشرفت کشور فراموش نخواهد شد و مسئولان طراز اول ما به فکر آن ها بوده اند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان کرمانشاه یادآور شد: باید بدانیم چرا آمریکا دشمن شماره یک ماست، آمریکا با صنعت موشکی و پیشرفت های بی نظیر کشور ما مخالفتی ندارد، آن ها با اصل انقلاب مخالف هستند، لذا دانشجویان عزیز یکی از بهترین قشرهای تبیین کننده دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.

آیت الله علما با اشاره به اینکه باید امیدواری را در جامعه گسترش داد، اظهار داشت: رهبری حکیم، همواره دعوت به امید دارند، زیرا آینده کشور را روشن و موفق می بینند و ما هم باید پشت سر حضرت ایشان ، امیدواری را در جامعه انتشار دهیم.

امام جمعه کرمانشاه با دعوت از مسئولان برای شنیدن سخنان دانشجویان و دانشگاهیان تصریح کرد: دانشجوی ما شغل، ازدواج ، مسکن و آینده ای تضمین شده می خواهد و این از اصول بدیهی و قانونی کشور و حق طبیعی آن هاست.

رئیس شورای حوزه علمیه استان با بیان اینکه دانشجویان ما باید در کنار درس و تحصیل ، اصول زندگی و بصیرت سیاسی را بیاموزند ، زیرا اگر دانشجوی ما مدرک بالای علمی را گرفت ، اما زندگی و ازدواج ناموفقی داشته باشد ره به موفقیت نبرده است.

وی در ادامه گفت: باید در کنار تحصیل علم، سبک زندگی را هم بیاموزند و بر اساس این روش پیش روند، زیرا فرهنگ ما بسیار غنی و پر بار می باشد و این غنای فرهنگی را باید صادر کنیم ، زیرا فرهنگ غنی ما، دارای سلامت الهی و سنتی است.

آیت الله علما با دعوت از مسئولان برای تقویت حلقه نخبگان استان اظهار داشت: حلقه نخبگان استان باید تقویت شود و مسوولان از نخبگان استان استفاده بهینه ببرند، زیرا گاهی پیشنهاد های نخبگان راه برون رفت از تنگناهای موجود است، لذا باید مدیریت کشور به سمت سوی بهینه سازی پیش رود، زیرا منابع استان و کشور ما غنی و گوناگون و گسترده است، که اگر خوب مدیریت شوند هیچ اثری از فقر و بیکاری نخواهیم داشت.

دانشجویان حاضر در جلسه از دانشگاه های رازی، فرهنگیان ، علوم پزشکی ، علوم قرآنی ، صنعتی ، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه بودند ، که در فرصت های خود دیدگاه های خود را پیرامون مسائل مختلف بیان داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =