سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ |۱۱ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ | Sep 26, 2023
حجت‌الاسلام میر تاج الدینی

حوزه/ حجت‌الاسلام میرتاج الدینی گفت: امام ولایت فقیه را زنده کرد و توانست آن را از دل حوزه علمیه وارد اداره جامعه اسلامی کند و برای آشنایی عوام دست به روشنگری زد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از هرمزگان، حجت‌الاسلام میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی امروز شنبه در همایش نخبگان مدرسه علمیه قشم با موضوع «جهاد تبیین و عملکرد مجلس» که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: حضرت امام راحل (ره) تحول آفرین بود و به وضعیت موجود راضی نبود و می خواست تحول بنیادین در تاریخ اسلام و تشیع ایجاد کند.

وی با بیان اینکه حضرت امام(ره) در عصر ما یک حرکت تاریخ ساز را رهبری کرد، افزود: حرکت بنیانگذار جمهوری اسلامی نقطه عطفی در تاریخ است که تحول را در تمام عرصه در کشور ایجاد کرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: پایه گذاری حرکت اسلامی از سوی امام راحل (ره) عمیق و با مبانی محکم بود؛ یکی از پایه هایی که امام خمینی (ره) آن را پی ریزی کرد نظام حکومتی بر گرفته اسلام بر مبنای قوی و استدلالی که مورد پذیرش سایر علما و دانشمندان و فقها بود و اگر این مسیر را با ایجاد بصیرت در بین مردم دنبال نمی کرد مانند حرکت های گذشته همچون مشروطه ادامه پیدا نمی کرد.

وی تصریح کرد: امام ولایت فقیه را زنده کرد و توانست آن را از دل حوزه علمیه وارد اداره جامعه اسلامی کند و برای آشنایی عوام دست به روشنگری زد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) دو کار اساسی انجام داد؛ نخست ولایت فقیه را به میدان آورد و دوم دست نفوذی ها را از دامن انقلاب دور کرد و در گفتاری تاریخی فرمودند «نگذارید این انقلاب به دست نااهلان بیفتد» .

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =