پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ |۱۳ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ | Sep 28, 2023
محسن رضایی در دامغان

حوزه/ معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: یکی از اهداف امام رساندن ملت ایران به جایگاه واقعی خود پس از ۲۰۰ سال سیر نزولی و ذلالت بار تحمیلی بود و شهدا در این عزت بخشی نقش اساسی برعهده داشتند و امروز بسیاری از کشورهای قدرتمند مانند چین واسطه ارتباط ایران با سایر کشورها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه از سمنان، محسن رضایی، در آئین ویژه سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و مراسم یادواره شهدای شهر دیباج در شهرستان دامغان، با اشاره به آیاتی از قرآن مجید در وصف شهدا گفت: شهدا نزد خداوند متعال و بر خوان نعمت او مرزوق هستند؛ هرجا دشمنان خواستند انقلاب و اسلام را نابود کنند دستی آمد و مانع شد و این از برکت خون پاک شهداست.

وی با اشاره به مصادف شدن یادواره شهدای دیباج با سالگرد رحلت امام خمینی(ره) گفت: عظمت امام در اهداف، راه و سیر و سلوک ایشان بود؛ شهدا، رزمندگان و فرماندهان ما نیز همواره اهداف و راه و سیر و سلوک امام را پیشه کردند.

رضایی افزود: یکی از اهداف امام رساندن ملت ایران به جایگاه واقعی خود پس از ۲۰۰ سال سیر نزولی و ذلالت بار تحمیلی بود و شهدا در این عزت بخشی نقش اساسی برعهده داشتند و امروز بسیاری از کشورهای قدرتمند مانند چین واسطه ارتباط ایران با سایر کشورها می‌شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: امروز بعضی از کشورها می‌خواهند از موضع بالا با ملت ایران حرف بزنند اما باید بدانند مردم ایران بزرگ و عزتمند و قوی است و کسی حق ندارد اینگونه با آن‌ها حرف بزند و اگر قصد ارتباط با ایران را دارند حقوق و احترام ملت ایران را رعایت کنند.

رضایی با یادآوری روزهای سخت دفاع مقدس بیان داشت: روزی برای تقسیم موشک‌های آر پی جی ۷ بین لشگرها و یگان‌های مختلف ارتش و سپاه به دلیل کمبود شدید مهمات مشکل داشتیم؛ موشک‌هایی که فقط دو درصد آن‌ها پس از برخورد با هدف موثر بود و شهدا اینگونه با دست خالی عزت را به ایران برگرداندند و امروز بزرگترین قدرت‌های نظامی جهان آرزومند پهپادها،موشکها و تجهیزات نظامی ایران هستند.

امام خمینی (ره) به ایران و ایرانی عزت داد | امروز بزرگترین قدرت‌های نظامی جهان آرزومند تجهیزات نظامی ایران هستند

وی با اشاره به بازدیدش از کارخانه مونتاژ خودرو گفت: باید مانند روزی که از مونتاژ چند موشک دریافتی از کره شمالی و لیبی به یکی از بزرگترین قدرت‌های موشکی تبدیل شدیم، صنعت خودرو و سایر صنایع را به حدی برسانیم که کشورهای دیگر آرزوی محصولات ما را داشته باشند؛ در صنایع نظامی که شدیدترین تحریمها را داشتیم به این حد از پیشرفت رسیده ایم فلذا باید در صنایع خودروسازی و کشاورزی و ... که دستیابی به تکنولوژی ها آسانتر و محدودیتهای کمتری دارند تحول بزرگ ایجاد کنیم و روزی برسد که کالاهایمان در جهان مانند سلاح‌ها و ادوات نظامی ما قادر به رقابت با بزرگترین قدرت‌های صنعتی باشند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با یادآوری شجاعت و توکل امام(ره) خاطرنشان کرد: شهدا با تاسی از راه امام که شجاعت و ایستادگی در برابر باطل بود با دست خالی جلو انبوهی از تجهیزات و امکانات تامین شده از شرق و غرب جهان ایستادند و سیر و سلوک امام، از اخلاق و تواضع و توجهش به مستضعفین، تا عبادت و توسلات ایشان، رهروان و پیروانش که شهدا بودند را به وجد آورد.

وی در پایان گفت: امروز وظیفه ما نگهداری و رهروی از این راه مقدس است و کار ما بسیار سخت است و فردای قیامت باید به امام و شهدای عزیز پاسخگو باشیم و یکی شدن مردم و دولت با تاسی از سیر و سلوک امام و راه شهدا اتفاق می افتد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از خانواده شهدای شهر دیباج تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =