شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۰ شوال ۱۴۴۵ | Apr 20, 2024
تبریز

حوزه/امام جمعه تبریز، یکی از اهداف دشمن را از تلاش برای کم رنگ شدن انتخابات پیش رو را تضعیف اقتدار ملی دانست.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت‌ الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم در مراسم سالروز گرامیداشت هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره فائزه رحیمی، شهیده فرهنگی حادثه تروریستی کرمان در تالار معلم تبریز، انتخاب ۱۱ اسفند ماه را آزمون دیگری برای ملت ایران اسلامی خواند و اظهار کرد: دشمنان ما تلاش می‌کنند این انتخابات یا برگزار نشود یا با مشارکت کم برگزار شود. حضور بیشتر مردم در انتخابات امنیت آفرین و اقتدار آفرین بوده و اهداف دشمن از تلاش برای عدم مشارکت یا مشارکت کم، تضعیف نظام دینی است.

وی افزود: با مروری بر عملکرد جبهه کفر و استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران متوجه می‌شویم که در چهار دهه گذشته، دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران برای تغییر نگرش و تغییر ساختار و براندازی نظام با تمام توان به میدان آمده‌اند؛ اینبار نیز هوشمندی مردم مثل همیشه دشمن را ناکام خواهد کرد و حضور پرشور مردم، سبب داشتن مجلسی قوی خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با برشماری شاخصه‌هایی که باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشند، تصریح کرد: نماینده باید قوی، کارآمد و آشنا به مدیدیت اجرایی کشور، دارای تفکر معقول و شجاعت در عمل، خستگی‌ناپذیر، دارای همت جهادی و حاضر در بین مردم و دانا به نیازهای جامعه، بصیر و هوشمند، با تدبیر و با برنامه باشد؛ از کاندیداها برنامه برای آینده را بخواهید.

وی، اجرای عدالت، حرکت در جهت آرمان‌ها و پیشرفت کشور، دوری از منفعت‌های شخصی و حزبی، به نفع مردم کار کردن، پایبندی به اقتصاد مقاومتی و عدم نگاه به بیرون مرزها را از دیگر ویژگی‌های نمایندگان، عنوان کرد و گفت: پرهیز از بداخلاقی‌های انتخاباتی، پایبندی به مبانی و ارزش‌های اسلام، انقلاب و اهداف ملت، صمیمیت با مردم تبلیغ با روش‌های درست و خود را خدمتگذار مردم دانستن، استکبارستیزی، مقاومت در برابر فشارهای دشمن، باتقوا بودن، ساده‌زیستی و دوری از اشرافی‌گری، امانتداری، پاکدامنی و به دور از فساد بودن و ایمان به نظرات و توانایی‌های مردم هم باید مد نظر نمایندگان مجلس باشد.

امام جمعه تبریز، یکی از اهداف دشمن را از تلاش برای کم رنگ شدن انتخابات پیش رو را تضعیف اقتدار ملی دانست و بیان کرد: انتظارات همیشگی دشمن ملت ایران و انقلاب، جدا کردن مردم از انقلاب و دیگر هدف دشمن از این اقدام، معرفی نارکارآ مدی نظام است؛ اما مردم بار دیگر نیز نقش موثر خود را در دفاع از آرمان‌های امام (ره)، رهبری و انقلاب به رخ جهانیان خواهند کشید.

وی، خطاب به فرهنگیان و مربیان امور تربیتی حاضر در جلسه، متذکر شد: معلمان، دبیران و مربیان پرورشی، نقش بسیار مهمی در آگاه‌سازی برای انتخاب اصلح و جلب مشارکت دارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه نقش تربیت و تزکیه، کم‌تر از تعلیم نیست؛ بلکه بیشتر از آن است، اظهار کرد: اگر در قرآن هم دقت کنید، هر جایی که بحث تعلیم و تربیت مطرح شده است، به جز یک جا در سایر موارد تزکیه قبل از تعلیم مطرح شده است که این اهمیت تربیت را می‌رساند.

وی در پایان متذکر شد: ای بسا کسی خیلی دانا و از نظر علمی هم پیشرفت کرده باشد، اما در صورت نداشتن اخلاق اسلامی و تزکیه، ارزشی ندارد؛ بنابراین باید در تعیین معلمان مربیان و دبیران تربیتی، خیلی تلاش و دقت کرد. نباید صرفا برای پیدا کردن شغل، کسی را به سراغ امور تربیتی بفرستیم؛ بلکه بهترین‌ها باید به عنوان مربی پرورشی و تربیتی انتخاب شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha