یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ |۹ ذیحجهٔ ۱۴۴۵ | Jun 16, 2024
دیدار شیخ علی خطیب با مدیر جامعه الزهرا

حوزه/ شیخ علی الخطیب ضمن بازدید از جامعة الزهرا علیهاالسلام با مدیر و مسئولان این موسسه علمی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، دکتر سیده زهره برقعی مدیر جامعة الزهرا علیهاالسلام در دیدار شیخ علی الخطیب نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان ضمن اعلام حمایت از پاسخ کوبنده سپاه پاسداران به رژیم تروریستی اسراییل گفت: جامعة الزهرا علیهاالسلام در شرایطی با تدبیر حضرت امام خمینی (ره) تاسیس شد که التهاب و کشمکش‌های جامعه پس از انقلاب در اوج خود بود و این نشان از دوراندیشی و ژرف نگری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تاثیر بانوان در حرکت های اجتماعی و سیاسی است.

وی افزود: بررسی دیدگاه های امام موسی صدر هم نشان می دهد ایشان چنین دغدغه و نگاه ویژه به بانوان را داشته است.

عضو شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران با اشاره به این که جامعة الزهرا علیهاالسلام یک موسسه بین المللی علمی آموزشی ویژه بانوان است که از بیش از ۸۰ کشور جهان دانش آموخته و طلبه در حال تحصیل دارد، اظهار داشت: جامعة الزهرا علیهاالسلام شامل زنجیره ای معنادار از مهدکودک تا سطوح عالی حوزوی و دانشگاهی است که هدف آن تربیت بانوان طراز انقلاب اسلامی و فاضله است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه قرآن برای معرفی الگو به مومنین به زنان مثال می زند که خود دارای پیام است، بیان داشت: معرفی حضرت آسیه و حضرت مریم به عنوان الگو در قرآن که مورد احترام در دو دین یهود و مسیحیت هستند این ظرفیت را ایجاد کرده که حتی بتوانیم در مورد وحدت در ادیان ابراهیمی هم بحث و گفتگو کنیم.

مدیر جامعة الزهرا علیهاالسلام در پایان از تلاش های نائب رییس مجلس اعلای شیعیان لبنان در راستای گفتمان وحدت بین مسلمین تقدیر و تشکر کرد.

بانوان تربیت کنندگان نسلی مقاوم و استکبارستیز هستند

در ادامه شیخ علی الخطیب با اشاره به این که جمهوری اسلامی ایران از ابتدا موضع خود را در برابر ظلم و طاغوت مشخص و آن را با افتخار بیان کرده است، از پاسخ مقتدرانه ایران به رژیم صهیونیستی ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: غرب همانگونه که در مسیر استعمار کشورها و ملت ها گام بر می دارد تلاش مضاعفی در تسلط بر افکار دارد و در این زمینه روی زنان برنامه ریزی جدی دارد. هدف غرب از آزادی های ظاهری که برای زنان ایجاد کرده یا شعار آن را سر می دهد به بند کشید کشیدن زنان و استفاده ابزاری از آنها است.

نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقابل این رویکرد غرب، کوشیده اند زنان را مسلح به سلاح فکر و بصیرت کنند تا بتوانند در مقابل سلطه گری غرب ایستادگی کنند.

وی با افزود: کارکرد این نگاه فرهنگی و دینی نسبت به زنان به مراتب بیشتر از موشک و پهپاد است چرا که این بانوان تربیت کنندگان نسلی مقاوم و استکبارستیز هستند.

شیخ علی الخطیب در پایان خواستار ارتباط دانشکده مطالعات علوم اسلامی بیروت با جامعة الزهرا علیهاالسلام شد که در این زمینه مقرر شد نمایندگانی از هر دو مرکز معرفی و زمینه های امضای تفاهم نامه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی فراهم گردد.

در پایان این نشست شیخ علی الخطیب از مرکز آموزش های آزاد و مهارتی جامعة الزهرا علیهاالسلام بازدید کرد و با فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری طلاب آشنا شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha