پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ |۱۵ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 23, 2024
احمد مروی

حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی ضمن تجلیل از اقدامات امنیت آفرین نیروهای مسلح کشور، گفت: پیشرفت‌های علمی و اقتصادی جامعه در پرتو امنیت شکل می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، در دیدار جمعی از فرماندهان یگان‌های ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی در شمال شرق کشور که به مناسبت روز ارتش در محل قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق و شرق نزاجا در مشهد انجام شد، ضمن تبریک روز ارتش را به خانواده بزرگ ارتش جمهوری اسلامی، نسبت به تقویت امور فرهنگی و تربیتی برای نیروهای کادر، خانواده‌های کارکنان و سربازان وظیفه تأکید و تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از جوانان کشور برای حدود دو سال در اختیار مراکز نیروهای مسلح در قالب دوره سربازی هستند، این دوران فرصتی مغتنم برای آماده‌سازی جوانان برای مقابله با انواع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و تقویت روحیه شجاعت، اقتدار، استقلال، وطن‎پرستی و تعهد به نظام، انقلاب و ولایت فقیه در نسل جوان است.

وی ابراز کرد: می‌توان با استفاده از روش‌های ارتقاء روحیه و طرح‏‌ها و برنامه‎‌های فرهنگی مطلوب به نیروهای کادر، خانواده کارکنان و سربازان وظیفه در برابر بسیاری از آسیب‏‌ها مصونیت بخشید و این مهم نیازمند وجود رابطه دوستی و الفت میان روحانیون عقیدتی سیاسی نیروهای نظامی با نیروهاست.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش نیروهای نظامی در حفظ امنیت کشور اشاره و اظهار کرد: امنیت، بنیادی‌ترین و مهمترین نیاز و لازمه رشد، توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای است، به‌طوری که شکوفایی استعدادهای فردی و پیشرفت‌های علمی، اقتصادی در پرتو امنیت شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اهمیت تأمین امنیت و مرزداری گفت: یکی از دعاهای صحیفه سجادیه دعا برای مرزبانان است، امنیت و مرزبانی آنقدر مهم است که امام سجاد(ع) برای مرزداران دعا می‌کنند و این نشان دهنده اهمیت امنیت است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در ادامه سخنان خود به موفقیت ایران در عملیات «وعده صادق» اشاره و ابراز کرد: پیش از انجام این عملیات آمریکا برای عدم عکس العمل به ایران التماس می‌‎کرد، در طی عملیات برای نجات اسرائیل پدافندهای ۱۰ کشور به کمک این رژیم جعلی آمدند و پس از این عملیات آمریکا اعلام کرد که در هیچ تهاجمی علیه ایران شرکت نمی‌کند؛ این‌ها نشان دهنده قدرت و اقتدار ایران است.

وی ابراز کرد: امروز به اعتراف خود غربی‎‌ها ایران به قدرت بزرگ منطقه تبدیل شده است، عملیات تاریخی و قاطع «وعده صادق» که طی آن بخش قابل توجهی از موشک‎‌های ایران هزار و صد کیلومتر را پیموده و با عبور از سامانه‌های دفاعی متعدد متحدان غربی اسرائیل و گنبد آهنین این رژیم، به عمق فلسطین اشغالی رسید؛ از توان نیروهای نظامی ایران حکایت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی افزود: عملیات «وعده صادق»، عملیاتی مخفی و غافلگیرکننده نبوده، ایران از قبل این عملیات را اعلام کرده بود و اسرائیل و متحدان غربی آن علی‌رغم آگاهی و هوشیاری، متحمل این ضربات سنگین شدند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: این عملیات غرور آفرین و عزت بخش که با هماهنگی نیروهای مسلح ایران انجام شد، معادلات را به نفع ایران تغییر و ایران را به لحاظ نظامی و اقتدار و شجاعت در تصمیم‌گیری در جایگاه ممتازی قرار داد؛ ‌ای کاش همین شجاعت، صلابت و مردانگی را حکومت‌های صفویه، قاجار و پهلوی داشتند که اگر اینگونه بود بسیاری از قسمت‌های ایران را از دست نمی‌‎دادیم.

پیش از سخنان تولیت آستان قدس رضوی، امیر سرتیپ رضا آذریان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا گزارشی در خصوص آخرین دستاوردهای ارتش در منطقه شمال شرق و اقدامات و آمادگی نیروهای تحت امر خود ارائه کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha